Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy 100e körüli tartozá...

Ha van egy 100e körüli tartozásom az Intrum követeléskezelőnél, elképzelhető, hogy hitelképes vagyok?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnék, és eddig azt hittem, hogy ezen tartozásom miatt negatív adós vagy mi a fene vagyok. Elképzelhető, hogy ez egy sima tartozás, és vígan megigényelhetem a kölcsönt?

2016. jan. 7. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:

"... a lejárt és meg nem fizetett tartozásának összege meghaladja a késedelembe esés időpontjában érvényes legkisebb összegű havi minimálbért és ezen minimálbérösszeget meghaladó késedelem folyamatosan, több mint kilencven napon keresztül fennállt."


Sajnos szerintem nem vagy hitelképes.

A minimálbér összegét nem sokkal, de meghaladod.

Ha pedig már az Intrumnál van az ügyed, akkor elmúlt 90 napos, igaz?

Bár megkérdezném, hogy ez mondjuk egy villanyszámla, vagy egy hiteltartozás?

Nem mindegy, mert közmű-tartozás nem kerül be a KHR-be.


De egy kicsit hadd térjek el a tárgytól: ha 100 ezer problémát okoz neked, és itt tartasz, hogy a követeléskezelő zaklat, akkor a lakáshitel nem a te bizniszed.

Elhiszem, hogy nagyon jónak tűnik az új csok, vagy ha nem erről van szó, akkor csak nagyon akarsz egy lakást, de ha ennyit nem tudsz kifizetni, akkor nagy bajban leszel.

Tudom, miről beszélek, voltam már bajban anyagilag, volt egy végrehajtásom is sajnos.

De egy házvásárláson is túl vagyok, és önerő nélkül vágtam bele, nem volt egy fillér megtakarításom sem.

Tudod te, mennyi pénzt kell beleölni, mire hozzájutsz a hitelhez?

Lehet sokminden megváltozott most, de 200-300 ezret beletoltam, mire megkaptam a hitelt, és jó nagy sz-rban voltam, mert tényleg semmim nem volt, csak a 100 ezer körüli fizetésem. Azt se tudtam, már kitől kérjek kölcsön.

Ott kezdődik, hogy az adás-vételi szerződés lesz az ingatlan értékétől függően 60-100 ezer.

Értékbecslői díj nekem 30 ezer volt. Vannak olyan akciók, hogy ezt elengedik a bankok, de ezt ne vedd készpénznek.

Hitelbírálati díj, hitelfolyósítási jutalék: több tízezer.

Közjegyzői díj: nekem 45 ezer volt.

Ehhez képest a földhivatali díjak aprópénznek számítanak.

Ki tudja, mit találtak még ki.

Lehet, hogy nem létezik már minden, de arra ne számíts, hogy egy ilyen ügyletet végigcsinálsz 0 ft-ból.

100-nál SOKKAL több lesz a költséged, de gondolom, ha lenne a zsebedben minimum 100 ezer, akkor nem zaklatna a behajtó.


Folytatom, ha nem haragszol: a saját érdekedben a lehető leghamarabb ezzel a 100 ezres tartozással kezdj! Hogy miért? Mert ha nekik nem fizetsz, nem sz-roznak, átadják végrehajtónak. Akkor pedig az isten irgalmazzon neked.

Olyan költségei vannak a végrehajtónak, hogy összecsinálod magad. Akkor már csak álmodozni fogsz arról, milyen jó lett volna, ha CSAk 100 ezret kellett volna fizetni.

Az én bebukott hitelem után a végrehajtó költsége 600 ezer volt!!!!

Olyan kamatokat, díjakat, mindenfélét fog rápakolni, hogy megőrülsz. Akkor már negatív KHR-es leszel, ha esetleg addig nem voltál.

Ha van fizetésed - és gondolom van, hisz lakást akarsz venni - elkezdi letiltani.

Én tudom, milyen a fizetés 2/3-ából élni hónapokon át. Semmire nem elég.

Ja, várj, kezdjük azzal, hogy ha "csak" 200-300 ezret akar rajtad behajtani, akkor kimegy a bejelentett lakóhelyedre, hogy ingóságokat foglaljon. Mellékesen kérdezem, van autód? Mert ha van, búcsút mondhatsz neki. A 200 ezres tartozás miatt simán elviszi a 3 milliós kocsit is. Elárverezi, neki mindegy, mennyit buksz rajta.

De ha nincs, akkor számítógép, ékszerek, bútorok, de akár ruhák, használati tárgyak, szinte mindent vihet.

Én nem voltam otthon, hagyott egy papírt a postaládában, hogy nem talált otthon, vegyem fel vele a kapcsolatot, mert legközelebb rendőrrel jön, és ha nincs otthon senki, akkor is bemehet.

Egyébként pedig nem szívbajosak, simán elkezdenek a szomszédoknál érdeklődni, olyan szégyenbe kerülsz, amit sose mosol le magadról.

A lakáshitel-kérelmedtől eltekintve ez vár rád, ha az Intrum nem jut a pénzéhez. Egyébként közvetett módon dolgoztam az Intrumnak pár éve, belemennek a részletfizetésbe, csak beszélj velük, ne zárkózz el a kommunikációtól. Igaz, kamatot tesznek rá, de addig legalább nem adják tovább végrehajtásra.


Remélem, tudtam segíteni, és amíg egyéb tartozásod van, meg sem próbálod a nagy hitelt.

2016. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, és őszintén nagyon kedves tőled, hogy elmondod, Te hogy jártál, hiszen az okos ember a másik kárán tanul. A tartozásom (havi 20 ezrével fizetem jelenleg) csak a figyelmetlenségem miatt van, ezzel kapcsolatban most tényleg csak az érdekel, hogy e miatt hitelképtelen lehetek-e. Egyébként jelenleg albérletben élek, havi 130 ezer + rezsiért, ennyiért már 15 milliós hitelt kapnék, úgyhogy a házvásárlással jelenleg csak spórolnék.
2016. jan. 7. 19:05
 3/10 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy ennyiből simán kijön egy törlesztő.

az én családi házam törlesztője 55 ezer, és ez elég rossz hitel, ha ma venném fel, már jóval kevesebb lenne.

de azt nem írtad, hogy miből ered a tartozás. ha egy hitel, akár áruhitel is, akkor KHR-es vagy. ha közműtartozás, akkor nem.

2016. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, most újraolvastam a kérdést, és én magam is félreérteném. Szóval az alapján, amit először kaptam, hogy "90 napon túl lejárt tartozás, ami meghaladja a minimálbért", olyan nincs, olyan van, hogy folyamatban lévő kölcsön, amit fizetek, tehát csak ilyen formán tartozom, elmaradva nem vagyok törlesztőkkel. Azért gondoltam az Intrumot bajosnak, mert hozzájuk már nemfizetés miatt került az ügyem (mondjuk az sem konkrétan az én hibám volt, de már megtörtént), de velük végülis csak újraszerződtem, tehát nem tudom, hogy ők hogy szokták az embert feltenni, ellehetetlenítik-e a további hiteligénylést, ha fizetek nekik minden hónapban rendesen, vagy nem. Szóval bonyolultan, de csak sikerül megfogalmaznom :D

Egyébként havi 55ezerért hány milliót kaptál? Írtad, hogy pénz nélkül vágtál bele, tehát nem volt önerőd sem? Lehet olyat?

2016. jan. 7. 20:10
 5/10 A kérdező kommentje:
*Az Intrumnak az OTP bank adta át, volt egy hitelkeretem, lement minuszba, ami nem volt baj, amíg arra a számlára érkezett a fizetésem. Aztán váltottam munkahelyet, 6 hónapig kézbe kaptam a fizut, ők meg nem szóltak, hogy a folyamatos utalás alapfeltétel, úgyhogy fel is mondták a 6. hónapban, és átadták az Intrumnak.
2016. jan. 7. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy hitelképes, de játszunk el a gondolattal, hogy igen...Mennyi önerőd van?
2016. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha nem, hát nem. Bocsi, nem kötöm az orrodra, elég annyi, hogy van.
2016. jan. 8. 08:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Így már tiszta. Hitelből adódó tartozás, azaz nem vagy hitelképes.

Szerepelsz a rossz adósok listáján, valószínüleg egy kis személyi hitelt sem kapnál meg így.


Havi 55ért csak egy 5 milliós hitelem van. Vagyis a jelenlegi értesítőkön ennyi, eredetileg 3,9 volt. Még 13 évig fizetem, azaz kb 8,5 milliót fogok visszafizetni.


Nem volt önerőm, sokszor leírtam már ezen az oldalon a történetet, sokszor lepontoztak, pedig így történt. A ház falun van, 5 millió volt. Megbeszéltük az eladóval, hogy nekem kell a ház, de nincs megtakarításom, írjunk a szerződésbe 7 milliós vételárat, és írjuk bele, hogy 2 milliót már kp-ban átadtam. Belement, mert ő is el akarta adni, és falun nem könnyű. Így a bank azt látta, hogy én kifizettem közel 30%-át, van pénzem. Persze ehhez kellett némi szerencse is, mert az értékbecsló mondhatta volna, hogy ez a ház nem ér 7 milliót. De épp 7-et írt rá, mert volt nála egy példány a szerződésből.

A bank így is csak 3,9 milliót adott, én kértem pár nap gondolkodási időt, ekkor pedig - míg nem szerepeltem semmiféle hiteles rendszerben, másik banknál igényeltem 1 milliós személyi hitelt. Itt is elcsúszhatott volna a dolog, ha nem kapom meg, de ekkor még én is hitelképes voltam. Így nem látták egymást a bankok, mert még egyikkel sem írtuk alá a szerződést, de így meglett az 5 millióm. Viszont így 2 banknak fizettem törlesztőt, vagyis fizetek most is. A személyi hitel "már csak" 2 év...

2016. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100ezer tartozást nem tudsz egy összegben kifizetni, de a 15 millás lakáshitelhez megvan a minimum 3 milliós önrészed? érdekes
2016. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, en nem tudom, miert pontoznak le teged, szerintem egy elelmes ember vagy, aki megoldotta a problemat, amit olyanok generaltak, akik a vilag minden hitelet bevallaltak, es aztan nem tudtak fizetni. Ezert vagyunk mi, akik mondjuk egy alberletbol szabadulnank hatranyban, mert kismillio feltetelnek meg kell felelni, meg a penz 30%at osszegyujteni, hogy egyetlen hitelhez hozzajussunk. Szerintem a csalad utan egy sajat haz a legnagyobb ertek, es orulok, hogy van, aki addig megy mig el nem eri amit el akar, es sikerrel is jar.

Utolso, kotekedeshez ajanlanam a csaladi kapcsolatok rovatot, ott tobbre mesz.

2016. jan. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!