Adott egy ingatlan amely hitelre van vásárolva, de svájci frank alapú hitel miatt jóval többet kéne visszafizetni. Ez lehetséges megoldás lenne?

Figyelt kérdés
Eladni a házat és egy másik házat venni egy másik családtag nevére, aki csak 12 éves. A fennmaradt hitelt pedig egyszerűen nem fizetnék tovább. Ilyen létezhet? Ismerősömék találták ezt ki de nekem elég furán hangzik...
2016. jan. 10. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a banknak jelzáloga van a házon, el se tudjátok adni.
2016. jan. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősödet kezelik valahol?
2016. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pláne, hogy svájci frank alapú hitel már évek óta nincs, forintosítottak mindent.
2016. jan. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel a bank jelzálogjoga van rajta. Emellé jó eséllyel elidegenítési tilalom is be van jegyeztetve, ami miatt nem adhatjátok el. De még ha nincs is rajta elidegenítési tilalom, akkor is jelzáloggal terhelten nemigen fogják megvenni, maximum a hitel összegével csökkentve.


Ennyire nem hülyék a bankok, az "ismerősöd" már annál inkább...

2016. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz, én is így gondoltam !
2016. jan. 12. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!