Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő egy lakáshiteles...

Mennyi idő egy lakáshiteles vásárlás lefolyása? A banki érdeklődés és beköltözés között mennyi idő az ügyintézés?

Figyelt kérdés

Ha megvan a megvásárolni kívánt ház és ingatlanfedezettel szeretnék felvenni 12 millió ft hitelt (ingatlan értéke kb 22-28 millió ft), akkor mennyi idő után tudom megvásárolni a kiszemelt házat?


Hány hét általában az ügyintézés? Illetve van bármilyen költsége? Amit szerződéskötéskor elkérnek vagy ilyesmi?


2016. jan. 13. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk a banktól kellene megkérdezned, mert bankonként változik. Költség mindig van, nem is kevés. Értékbecslés, ügyintézési díj, folyósítási jutalék, földhivatali illeték, közjegyzői díj. Egy 12 millás hitelnél ez olyan 150-200 ezer forint alsó hangon.
2016. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ez több tényezőtől függ.

Alapvető, hogy melyik banknál intézed van-e hiteltanácsadót és ha van, akkor mennyire felkészült...

Én az ügyfeleknek 4-6 hét átfutási időt szoktam mondani és 60-90 nap fizetési határidőt kérek szerződésekben.

Becslés kb 1 hét, bírálat 1-2 hét, szerződéskötés előtt 7 nappal kell átvenni a szerződéseket, majd a folyósítás szintén bankonként eltérő. 2 nap és 2 hét közötti időintervallum...

Illetve lehetnek fennakadások, ha pl. a bankszámlakivonatodon vagy az ingatlannal nincs minden rendben vagy ha mondjuk a munkáltatói igazolás hibásan lett benyújtva vagy hiányos a beadott kérelem.

2016. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A költségek pedig bankonként eltérőek.....

Vagy végig járod a bankokat vagy megkeresel egy független tanácsadót, aki kalkulál Neked az összes bankra...

2016. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!