Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy érjem el, hogy ne telefon...

Hogy érjem el, hogy ne telefonon akarjanak érdeklődni a hirdetéseimre?

Figyelt kérdés

Hirdetek egy-két használt terméket. Mostanában minden második érdeklődés annyiból áll, hogy kérnek egy telefonszámot. Viszont én nem véletlenül nem adok meg telefonszámot, egyrészt nem akarom egy csomó komolytalan érdeklődőnek megadni, akik lehet hogy fel se hívnak, vagy kérdeznek kb kettő, aztán többet nem is hallunk egymásról, ezt nyugodtan megtehetné írásban is. Másrészt meg egyszerűen jobban szeretem írásban megbeszélni a dolgokat, mert akkor utána tudok nézni ha valami olyat kérdez amire nem tudok biztosan válaszolni, jobban át tudom gondolni ha van valamilyen ajánlata (csere, alku), vagy éppen vissza tudom keresni az üzenetekben ha valamit esetleg elfelejtettem.

De ha egy telefonszám kérésre azt mondom, hogy nem adok, üzenetben érdeklődhet, az elég hülyén veszi ki magát szerintem, nyilván nem erősíti a bizalmat...



2015. ápr. 11. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írj le részletesen mindent a termékről, hogy minél kevesebb kérdés merüljön fel az érdeklődőkben.

Vagy tedd fel vaterára, ott csak írásban tudnak kérdezni.

2015. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem adsz telefonszámot, akkor nem tudnak érdeklődni sem tel. szám után telefonon. Ennyi. Írásban pedig nem kell megadni és kész.
2015. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én az ilyen levelekre már nem is válaszolok. Olvasom, majd törlés.


Elején megadtam a számomat, a többség nem hívott fel. Aki felhívott meg olyan idióta volt, hogy a hirdetést se olvasta el, alap adatokat kérdezett, amiket már ott leírtam.


Furcsa módon aki akar vásásrolni, annak mindegy hogy e-mailben kommunikál e. Aki meg nem akar, az telefonszámot kérdez, meg olyan adatokat amik le vannak már írva.

2015. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 1

Az a baj hogy az emberek hülyék...

Volt hogy hirdetésemhez kiemelten odaírtam hogy "csere nem érdeke"l erre volt agyhalott aki felajálotta hogy XY-ra cserélné...

2015. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem elég részletesen le szoktam írni. Most pl árulok egy régi egymagos laptopot, erre megkérdezi valaki hogy 64 bites Win7 megy e rajta. Ehhez hasonlókat nem tudok előre beleírni, mert bennem fel se merül, teljesen irreális hogy valaki Win7 x64-et használjon egy 10 éves laptopon, amiben 1GB RAM van. De egyébként alapvetően nem zavar hogy megkérdezte, csak ilyenek miatt ne akarjanak telefonon hívogatni.


#2

Persze, csak azért rossz érzés így elveszíteni a vevőket, mert nyilván van köztük olyan is, akit tényleg érdekel. Vagy nem válaszolok/lerázom, és akkor alapból buktam, vagy elmagyarázom neki hogy maradjunk az üzenetnél, és akkor jobb esetben nem zavarja, de szerintem valószínűbb hogy igen..


#3

Azért jó olvasni, hogy nem csak engem zavarnak a telefonszám kéregetők.:)


#4

Hát igen, sajnos ilyenek is vannak. A másik kedvencem amikor egyből azzal jönnek hogy mi az utolsó ár. Az ilyeneknek akkor se engedek egy forintot se, ha amúgy engednék. Nincs bajom azzal ha valaki próbálkozik, de akkor mondjon egy árat, úgy korrekt szerintem...


---


Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még, mentek a zöld kezek.:)

2015. ápr. 12. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Buták az emberek! Néhányhoz nyugtató kellene.

Hirdettem egy asztalt, felhiv az illető, hogy 2000ft-ot el kell! engednem belőle, mert ennyi a benzinpénz.


Vagy:

Öreg gáztűzhely 3500 ft-ért, jön a vevő nagy lendülettel és közli, hogy"de hát ez régi!"


Amire alergiás vagyok: Mennyi az ár, ha komolyan érdekel? Ezzel saját magát minősiti. Más szavakkal is irhattam volna, csak azt itt nem szabad.😊


Most legutoljára egy 5000 ft-os mindenhol kapható üstöt kellett volna felvinnem Zalaegerszegről Budapestre😊

Sok türelmet kívánok!😊

2015. ápr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Én 1x egy régifajta egyszerű LG TV-t hirdettem úgy hogy nincs meg a távirányítója amit elég világosan le is írtam a hirdetésben.

Erre jön egy TV szerelő hogy őt érdekli amikor kijött csodálkozott hogy nem tudok neki adást beállítani távirányító nélkül XD

2015. ápr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én feladtam egy hirdetést, hogy keverék kiskutya ajándékba elvihető. Legalább tizen felhívtak, hogy neki németjuhász kell, tacskó kell, ír szetter kell stb. Ja, ez nem az, akkor nem kell mégsem. A fejemet fogtam, komolyan, 50.000 ft egy fajtiszta németjuhász kutya, mégis mit képzelnek?! Olvasni meg nem tud senki...

A házunkat is áruljuk, ott döbbenek a legnagyobbat, 6 milláért áruljuk, hát, olyan is. Többen írtak, hogy ugye tökéletes az állapota, vasút közel van, Pestre mennyi idő alatt lehet felérni, és mennyit engedünk még az árból. Én egyszerűen nem értem az embereket!

Bocs az offért.

2015. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ugyan igy érzek én is mint a kérdező. :)

Sok bolond emberrel találkoztam, pedig olyan rengeteget nem hirdettem.

Tudtok esetleg olyan oldalakat ajánlani a Vaterán kívül ahol nem szükséges telefonon beszélni a vásárlókkal?

2018. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!