Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol és milyen számlát érdemes...

Hol és milyen számlát érdemes nyitni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Nemsokára születendő gyerekemnek szeretnék gyűjteni. Babakötvény nem jó. Fundamenta sem. Nem akarok olyat ahol megszablyák hogy csak lakásra költheti majd el vagy oktatásra. Tudom hogy ezekre adnak a legjobb kamatot és támogatást de nekem nem ez kell. Ha egy sima bankszámlát nyitok ott minden hónapban lenyúlja a bank. Olyan kell amin gyűjthetek. Minden hónapban tehetek rá. Mi a legjobb megoldás erre?

2016. jan. 17. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A Babakötvénynek semmilyen megkötése nincs, mire lehet felhasználni:

[link]

2016. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Melyik banknál vagy?
2016. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha csak simán bankot akarsz akkor pl ott a cetelem. Minden ingyen van náluk és jelenleg 2,5% körül kamatozik.
2016. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A babakötvény állami dolog. Kösz de nem hiányzik h pl 18 év múlva mire összegyűlik neki valami lenyúlja állambácsi...

A cetelemet megnézem Köszi.

2016. jan. 17. 19:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem nyúlhatja le azt se az állam de a cetelemet azért írtam mert bank félét kerestél csak a díjak zavartak. Cetelemet inkább az aruhitelekrol ismerik sokan de létezik a másik oldaluk is, hiszen valahonnan pénzt kell gyűjteniük. Amúgy a BNP Paribas áll mögötte, a világ 4. legnagyobb bankja.
2016. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez az "állambácsi lenyúlja" ez a létező legostobább, legkorlátoltabb feltételezés.

És nem, nem azért, mert "Fidesz-bérenc" vagyok. Én sem vagyok mindentől elájulva, ami itt folyik, de ilyet állítani szimpla ostobaság.

Az államháztartásnak fontos részei a lakossági értékpapír-befektetések, ezt a stabil tőkét kockáztatná legkésőbb az állam. Befagyasztásra vagy ki nem fizetésre legfeljebb egy esetleges államcsőd esetén kerülne sor, de akkor meg már úgyis mindegy, mert ez esetben olyan mértékű lesz az infláció, hogy a bankbetétekkel vagy a készpénzzel is kb. segget lehet törölni.

2016. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Gondolom a manyup miatt írta ezt a kérdező de az egy teljesen más dolog volt.
2016. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kiváncsi hogy egy tapasztalatlan hülyegyerek hogyan ostobázza le azt ami egy létező dolog. Hanem arra hogy hol vagy miben érdemes ilyen célra gyűjteni. Eddig a legbiztonságosabb ötlet amit kaptam az az arany. Államcsődtől függetlenül értékes marad. Bárhol értékesíthető. Hasonló ötleteket várok, nem valami "fidesz-bérencet" ahogy te magadat nevezted.
2016. jan. 24. 09:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem létező dolog. Max a fejedben létezik.

Arany... Nézd meg az utóbbi 20 év árfolyamát. Nem biztos hogy olyan jó az. Plusz arra aztán tényleg vigyázni kell, nehogy ellopják. Ha milliárdos vagy akkor a vagyon egy részét érdemes aranyban tartani vész esetére. De befektetési célból nincs értelme.

2016. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy csak addig beszélsz így amíg te is vagy valamelyik családtagod nem tapasztaljátok meg első kézből az ilyet. Vegyük példának a quaestort...
2016. jan. 24. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!