Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP számlámat megszüntettem,...

OTP számlámat megszüntettem, de csak az egyik számlámon szereplő összeget kaptam meg. (? )

Figyelt kérdés

Opt-ben ma megszüntettem a számlámat.

Régebben egy kis spórolt pénzt kötöttem le és a fizumat is külön jegyezték.

Az utóbbi időben már nem is kötöttem le azt a spórolt pénzt,csak ott csücsült a számlán,külön vezetve.

Most,hogy hazaértem vettem észre,hogy csak azt a pénzt adták ide amelyik számlára a fizum jön.

Tehát a spórolt pénzt nem adták ide,pedig megszüntettem a számlát.


Ez mégis hogy van? Fogom tudni bizonyítani,hogy ott volt az a pénz?


2016. jan. 19. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány számlád volt? Mindet meg is szüntetted? Mit értesz az alatt, hogy külön vezetve?


Amikor én szüntettem meg fél éve, nem is adtak semmilyen pénzt, utólag írták jóvá egy másik számlámon.

2016. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Volt egy kis spórolt pénzem és mondtam az OTP-ben annak idején,hogy azt az összeget kössük le.

Ez pár hónapig volt lekötve és a fizum külön számlaszámra érkezett.

Most bementem az OTP-be,hogy megszüntessem a számlámat és amikor megszüntettük a számlát,akkor a fizetési pénzt ideadta az ügyintéző és a bankkártyámat is leadtam nekik.

Csak egy bankkártyám volt.

OTP-s internetes bankolásnál láttam mindkét összeget feltüntetve,de mint mondtam csak a fizetési pénzt kaptam meg.

Bankkártya nélkül nem is tudom,hogy lehet-e készpénz otp-s számlán

2016. jan. 19. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha külön számlán van a félretett pénzed, ahogy írtad, és te csak azt szüntetted meg, ahova a fizetésed érkezik, akkor a másik értelemszerűen még egy működő számla.
2016. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké,de kártya nélkül fel tudom venni azt az összeget?
2016. jan. 19. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, az így bent maradt, már a banké...


Viccet félretéve, természetesen fel tudod, most is kártya nélkül vetted fel számlazáráskor a pénzed. Ezt is ugyanúgy megszüntetheted. És megszüntetés nélkül is lehet bankfiókban pénzt felvenni, meg pl. utalni is lehet kártya nélkül. Eddig sem tudtad volna azzal a kártyával ezt a pénzt felvenni, mert másik számlához tartozott.

2016. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Személyivel fel tudod venni. De vigyázz, sietned kell, mert ha x ideig nem keresed, a bank elbirtokolhatja.
2016. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint neked nem lekötött betéted volt, hanem egy megtakarítási vagy takarékszámlád.

Az egy különálló számla, külön számlaszámmal és külön számlaszerződéssel. Mivel a vezérszámlát megszüntetted, így ehhez sem férsz hozzá online, így be kell menned egy fiókba.

Az ideális az lett volna, ha erről a fizetési számlád megszüntetése előtt mindent átvezetsz és az egészet felveszed.

De nyilván máshol nyitottál egy új számlát, így szerintem célszerű a fiókban mindent az új számládra utaltatni.

2016. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!