Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldre utalás PayPallal?

Külföldre utalás PayPallal?

Figyelt kérdés
OTP-s számlám van PayPalon keresztül utalnék vele az USA-ba. Mennyit számol fel kb?

2016. jan. 21. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy vasarolsz valamit, vagy csak ugy kuldod.

Ha vasarolsz valamit vele, akkor (szerintem) neked ingyenes, es az elado fizet az atutalasert. Ha csak ugy, elkuldod valakinek, akkor bizonyos szazalekot felszamol erte, azt hiszem 8%, de nem vagyok benne biztos.

Ami komolyabb koltseg: az OTP az amugyis gyenge HUF-USD atvaltasi arat meg plusz megtetezi kulondijjal (lehet, h rosszul tudom)

pl 10000 HUF az OTP szerint 34 USD.

2016. jan. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha termékért fizetsz bankkártyával, akkor ingyenes. (És ekkor nem az OTP, hanem választásod szerint a kártyatársaság vagy a PayPal váltja át a pénzt, előbbi általában jobb árfolyamon.)

Ha kártyával nem árut fizetsz, hanem ismerősnek küldesz pénzt, akkor annak a díja 3,4%+ 30 cent.

Ha nem bankkártyával szeretnéd intézni a tranzakciót, akkor belföldi forint átutalással kell feltöltened a PayPal egyenleged (aminek a költségét nyilván te fizeted), majd a PayPal árfolyamával kell átváltanod dollárra. Onnan továbbküldeni már nem kerül semmibe.

2016. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leirom mi hogy csinaljuk, hatha segit:


Anyunak van CIB bankszamlaja otthon.

Penzt akar nekem kuldeni USAba.

Paypalt hasznaljuk mert az a legolcsobb (leggyorsabb).


Felhivja a CIB-et es feltolti a sajat Paypal szamlajat penzzel (forinttal) amiert a CIB bank 500 forintot szamol fel neki.


Belep a Paypaljaba es a forintot elutalja nekem az USAban levo Paypalomra, amiert a Paypal neki 1%ot szamol fel.


En azonnal megkapom a forintot. Ha akarom elkoltom peldaul Ebayes vasarlassal, ilyenkor aznapi arfolyamon valtodik a forint dollarra.


Ha KPben akarom, akkor a Paypalba belepek es attolom a forintot az itteni bankomba, ami 2-3 napot vesz igenybe, ingyenes, es a Paypal a forintot dollarra valtja aznap amikor kiadom az utasitast, hogy kuldje a penzt a bankomba.

2016. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!