Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 2 hogy működik a...

Diákhitel 2 hogy működik a törlesztése?

Figyelt kérdés
A kalkulátorral kiszámoltam, hogy ha hat félévre felveszem, a várható átlagfizetést beírtam fizetésnek, akkor 1100000 Ft körüli összeget vettem fel, és ezt 11 ezressével törlesztve 34 éves koromra törleszteném vissza. Ezt az összeget lehetne nagyobb tételben töreszteni? Hogy mondjuk 30 ezressével törlesztem, és így hamarabb visszafizetem? Vagy ennek ennyi a törlesztőrészlete, és nem fizethetem a magasabb összeget?

2016. jan. 25. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár egybe is kifizetheted.
2016. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor magyarán rajtam múlik, hogy mennyivel akarom és tudom törleszteni. Köszi.
2016. jan. 25. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen rajtad, csak nem mindegy hogyan! Ha csak többet utalsz mint a havidíjad, akkor az először kamatra majd költségekre íródik le és csak utána a tőkére. Ha viszont előtörlesztésként utalsz pénzt a havi törlesztőn felül, akkor egy 1:1-ben a tőkén íródik jóvá.
2016. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na, ezt nem tudtam konkrétan, csak olvastam. Az előtörlesztés a hitelfolyósítás közben is lehetséges? És ezáltal a tőketartozásom csökkentem?
2016. jan. 25. 10:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy türelmi idő, ami ha lejárt, utána van egy minimális havidíj, amit be kell fizetned. Ennél többet is befizethetsz, akár egyben is letudhatod a törlesztést.
2016. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!