Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel nem törlesztése?

Diákhitel nem törlesztése?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha felveszek diákhitelt, hogy egyetemre tudjak menni, majd miután elvégeztem, összecsomagolok és elhagyom a süllyedő hajót?

Persze nem fizetem vissza és EU-N kívülre költöznék.

Hogyan tudnák behajtani rajtam a pénzt? (nincs semmi a nevemen Mo-n)+ Lehet vissza sem jönnék már soha.



2014. jan. 20. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd levonják az örökségedből, amit a szüleid után kapnál.
2014. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ha direkt nem iratok magamra semmit, hanem egyéb családtagokra és majd ők ideadják?
2014. jan. 20. 16:07
 3/19 anonim ***** válasza:
sehogy
2014. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bízol bennük annyira hogy tényleg oda is adnék, mert onnantól az az övé.
2014. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem kellett csalódnom a családomban, és mivel a keresztanyámékról lenne szó, akinek a lányának én vagyok a keresztapja, így még biztosabb szerintem.
2014. jan. 20. 17:00
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Esélytelen, hogy valaha is viszont lássák a pénzüket.

De nem csak simán az EU-n kívülre kell menned. Svájcban és Norvégiában is elérhetnek, mert van olyan szerződése ennek a két nem EU-tagnak az EU-val, amitől neked fizetned kell.

És ne is olyan országba menj, ami lehet hogy most nem, de 5-10-20 év múlva talán EU tag lesz.

Aki elhagyja az EU-t (plusz Norv., Svájc) az láthatatlan a magyar hatóságok számára (hacsak nem bűncselekményért körözik, de hitelt nem visszafizetni nem az).

2014. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Megteheted. Ha örökre itt akarod hagyni a szülőfölded, a szeretteid, az örökséged..


azért, hogy ne kelljen visszafizetni, amit szívességből adtak neked.

2014. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Usa-ba mennék majd. Ott él a fél családom így is... Jövőm ebben az országban nincs úgysem a mai kilátások alapján. Ki akar a magyar valóságban élni most őszintén? Szerintem addig kell menni amíg lehetséges, mielőtt még túl késő...

Hány olyan kesergő embert hallottam már, aki el akart menni külföldre fiatal korában, de nem tette és 40-50 évesen ezt hánytorgatja fel magának nap mint nap...Kinek van erre szüksége? Változás úgysem lesz már az én koromban szerintem, úgyhogy muszáj meghozni egy fájó, de bölcs döntést sajnos...

2014. jan. 20. 21:41
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

"Ki akar a magyar valóságban élni most őszintén?"


Én. Pesten egy gazdasági, mérnöki, IT-s végzettséggel vagy 2 nyelv ismeretével simán meg lehet keresni havi 200 nettót kezdő pozícióban... az bőven elég.

2014. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Változó igényeink vannak akkor...:) Egyébként, ha külföldre megyek egyetem után és lesz egy jól fizető állásom, gondolkodás nélkül visszafizetném a hitelt.
2014. jan. 21. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!