Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség! Kölcsönre van...

Segítség! Kölcsönre van szükségem, egy adósságrendező megoldásra. Hogyan tudnám rendezni az életem? (kérlek olvasd el alább, hogy picit átlásd)

Figyelt kérdés

Nos, 33 éves nő vagyok, egyedül élek, a családomból már alig él valaki... Mivel évek óta egyedül küzdök a világgal, albérletben élek, kisebb adósságot halmoztam fel. Kb 600e ft. Le tudom igazolni. Sajnos havi szinten sok. Kölcsönt a rendezésére vagy az alacsony kereset miatt, vagy kezes hiánya miatt, vagy a létező tartozás miatt nem kaptam. Egyre kimerültebb vagyok miatta. Ha Valaki hivatalos keretekkel, nem uzsora kamatra, de egy járható emberi megoldást ajánlana, az nagy könnyebbséget jelentene. Még fokozhatnám a helyzetem, de nem sajnáltatni vagy bántani szeretném magam, sem kihasználni senkit. Csak szeretném kicsit rendezni a körülményeim, hogy picit élhetőbb legyen az életem. Kérem ne bántson senki, azt az élet megteszi. Tanácsokra, javaslatokra van szükségem.

Nagyon köszönöm mindenkinek



2016. jan. 29. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem szeretnélek megbántani, de egyetlen pénzintézet sem jótékonysági szervezet. Nem fognak hitelt adni, ha nincs elég jövedelmed/egyéb fedezeted.


Egyébként nem is lenne szabad erre még hitelt felvenned, mert, ha eddig nem tudtál törleszteni, akkor ezután sem fogsz tudni.


Keress valami más munkát, ahol jobb a fizu, és megoldódnak a gondjaid.

2016. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A mostani torlesztod magasabb mint a hivatalos fizud harmada?

Akkor a megoldas egyszeru: felhivod azt akinek tartozol, es megprobalsz beszelni veluk az atutemezesrol, torlesztoreszlet csokkentesrol. Ha erre nem hajlandoak sehogy sem, akkor kozlod veluk hogy mi a helyzeted, es hogy te eddig fizettel rendesen, a megelhetesed aran is, de ha ok igy allnak hozza, megteheted azt is hogy nem fizetsz mostantol, megvarod mig letiltasi szakaszba jut a tartozas, es ott majd letiltjak a fizud harmadat.


Kinek tartozol? Maganszemely, bank, maffia ? Milyen tipusu hitel? Mennyi a havi beveteled? (csak hogy lassuk mennyire "kisebb" az a 600e ft adossag).


www.kiszamolo.hu itt talalsz otleteket a sporolasra is, meg egyebkent is jo blog.

2016. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Figyelj te 33 éves felnőtt cselekvőképes nő. Ezt most jól jegyezd meg: adósságot nem lehet adóssággal rendezni!
2016. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen adósságrendező hitel nem segít. Tehát nincs kölcsönre szükséged, eddig is ez okozta a problémát, most sem fog segíteni. A megoldás a tartozás fokozatos leépítése. Nehéz konkrétat mondani, nem ismerjük a körülményeidet. Mennyiből élsz, milyen körülmények között, milyen igényeid vannak, stb. 600 ezer forint nem tűnik borzalmasan soknak, szerintem belátható időn belül visszafizethető lehet. A hitelek fajtája sem mindegy, pl egy hitelkártya elég drága 40%-os kamatát lehet, hogy a minimum, amit törlesztésként fizetsz erre, nem is fedezi. Ez csak feltételezés, konkrét számok nélkül nehéz okosat mondani. Ha egyszer sikerült visszafizetni, arra figyelj, hogy ne kezdj újra adósságot felhalmozni. Ne gondold azt, hogy úgyis visszafizeted, hisz a múltkor is sikerült. Szóval meg kell változtatni az egész pénzügyi életedet, felfogásod. Ehhez hasznos társ lehet a kiszamolo.hu. Javaslom ezt olvasgasd szabadidődben.
2016. jan. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsonak amugy igaza van, az adossagrendezo hitel a kovetkezo otleten alapul: ulsz egy godor melyen, es elhatarozod, hogy asni kezdesz, egymasra pakolod a foldet es majd azon fogsz kimaszni.
2016. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Annyira okosak az emberek, hogy gödör, meg lyuk, meg stb.. de akkor mi a megoldás?? Én is ebben a cipőben járok és nekem is mindenki azt mondja ne ássak magamra több földet. De akkor mit csináljak??
2016. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal kellene kezdeni aminek a legtobb a kamata. Tehat minden mas hitelnel csak a legszuksegesebb minimum, minden ami marad menjen a hitelkartya torlesztesere. Ha attol megszabadultal, kettevagni.

Utana fokozatosan haladva, mindig egyre koncentralni es arra a maximumot.


Ha ugy probalsz kimaszni belole, hogy egyszerre mindegyikbe torlesztgetsz kicsivel tobbet itt is ott is, az nem fog menni.


Hitelkartya adossag eseten igazad lehet, ott valoban nem rossz otlet az adossagrendezo hitel, csak ne ess abba a csapdaba hogy tobb penzt veszel fel mint maga az adossag ("lelegzetvetelhez jutas" cimen), hogy aztan meg melyebbre kerulj. Es persze csak azokra a hitelekre (foleg a hitelkartyaera), amelyiknek a kamata magasabb mint a rendezohitele.

2016. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!