Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb 3 millio forintnak megfelel...

Kb 3 millio forintnak megfelelo euro atutalasa esetén mennyi lenne a " tranzakcios dij"?

Figyelt kérdés

Hello!

Egy korabbi ingatlan eladas utan anya szeretné nekem ezt az osszeget atutalni a sajat szamlajarol a kulfoldi szamlamra ( igy euroban érkezik majd az osszeg). Viszont kissé aggodom, hogy ennél az osszegnél mar jo sok pénzt felszamolnak majd un " tranzakcios dijként" vagy hogyishivjak ezt...

Valaki tudna némi infot adni nekem errol, kb mennyivel szamolhatunk? A neten nem nagyon talalok hasznalhato infot.Koszi!


2010. márc. 29. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Adott bank hirdetmányei között ott kell lennie. Külföldi, bankon kívüli utalás, általában LEGALÁBB 0,1%. Vagyis jó 30000Ft. Na és ha még konverziós költség is lesz, akkor még több...

De mindez bankonként más lesz.

2010. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyit mondok, hogy banktól függően minimum 10000 Ft, de akár 20-30000 Ft körüli összeg is lehet. Hívd fel a bankot, szerintem megmondják.
2010. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bézd meg, melyik banknál van az anyukádnak fsz-a. Aztán rámész a bank honlapjára és ott megkeresed a hirdetmények között a tranzakciós díjak.

De ilyen sok nem szokott lenni. Általában ezek maximalizálva vannak.5000-7000 Ft, akármekkora is az összeg.


Én ERSTE banknál vagyok.

2010. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. de ha van Netbankja, akkor még ennyi sincs, csak max 100Ft.
2010. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi! Anya K& H bankos...Ami furcsa, nemrég 300 ezret akart volna atutalni igy bankon keresztul, és 9000 ft !!! lett volna a dija!! Igy ebbol nem lett akkor semmi, emiatt aggodtam, hogy ha 300 ezer 9000 ft, akkor 3 millionàl elképzelni sem mertem volna :D

Felhivjuk oket hamarosan, koszi mégegyszer!

2010. márc. 29. 12:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Meg is találtam.

Csak kérdés, hogy ilyen folyószámlája van-e.


[link]

2010. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De abban biztos vagyok, hogy olcsóbb így eljuttatni hozzád a pénzt, mint ha anyukád kiveszi, mert a pénztári kifizetésre is szépen felszámolnak díjat.
2010. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hűűűűűűűűűha, nagyon drága:-oo
2010. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket, szuper! ott azt irjak, h max 300 euro, hat..jah..kb ilyesmire gondoltam én is...

Koszi szépen!!

2010. márc. 29. 12:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Hehe, mutattam a férjemnek a vàlszokat, azt mondja, van egy otlete- miért nem csinàlom ugy, hogy hazamegyek, anya kiveszi a 3 milliot, én szépen bevàltom egy bankban eurora, és utàna berakom a tàrcàmba, ki a reptérre és hazarepulok vele, itt meg befizetem a szàmlàmra, mert az ingyenes...Hahah, ja, persze, hogyne, ez màr csak ilyen, a legtobb ember 3 millioval a zsebében repulget... de pihentagyu...
2010. márc. 29. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!