Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a fene az a "Havi Zárlati...

Mi a fene az a "Havi Zárlati Díj" az OTP-nél?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a számlámat online (hogy megjött-e a fizum, és ha igen, mennyit kaptam), és láttam, hogy még január 22-én levont a bank egy bizonyos összeget (egész pontosan 677 forintot!) "Havi Zárlati Díj" címszó alatt.


Ez mit jelent pontosan? Hogy lehet megszüntetni?



2016. febr. 2. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Ezt nem tudod megszüntetni, ez a havi számlavezetési díj. Lehet, hogy Te ezt most sokallod, de épp egy másik kérdésnél kérdezte valaki, milyen bankba tudna átmenni, mert neki 1200 ft a számlavezetési díja.
2016. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Szinte biztos, hogy valami szar csomagban vagy, mint a legtöbb ember, akinek fogalma sincs, milyen számlája van. 0 forintos számlákkal tele van a piac, ha van fizetésed, akkor bármelyik bankban kapsz ilyet.
2016. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Illetve egészen pontosan meg lehet szüntetni, de csak a számláddal együtt :-)

Vannak ugyan olyan bankok, ahol ingyenes a számlavezetés, de bizonyos feltételekhez van kötve: pl. havi nettó 150 ezer ft munkabérnek kell beérkezni, stb.

2016. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es, részben igazad van, de a 0 ft-os számlavezetéshez általában mindenféle feltételeket szoktak támasztani - és nem mindenki felel meg azoknak.
2016. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, meg is találtam, kérdező:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Lehet, most ezért le leszek húzva, mert ez itt nem divat, de én szeretem az OTP-t. Sok fiókja, automatája van és csak nagyon ritkán volt negatív tapasztalatom - talán, ha 2x.

2016. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Arról már én is hallottam, hogy csak bizonyos összeg havi beérkezése mellett, ill. afelett nincs számlavezetési díj, de amikor nyitottam a számlát, az ügyintéző azt állította, hogy az 1. évben nincs számlavezetési díj. Akkor ezek szerint mégis van?


Tehát ha valaki 600 ezer forintot keres havonta (tehát lenne pénze fizetni bőven), annak nincs számlavezetési díja, aki meg csak minimálbért tesz zsebre, az fizessen (úgy is, hogy nincs miből megélnie)...

2016. febr. 2. 21:07
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát ha valaki 600 ezer forintot keres havonta (tehát lenne pénze fizetni bőven), annak nincs számlavezetési díja, aki meg csak minimálbért tesz zsebre, az fizessen (úgy is, hogy nincs miből megélnie)..."


Igazságtalannak tűnhet, de teljesen logikus. Ha sokat keresel, a számlán lévő átlagos pénzállományra 0 vagy szinte 0 kamatot fizetnek. A megspórolt, ki nem fizetett kamatért cserébe mondjuk "ingyen" vezetik a számládat.

2016. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
+ A sokat keresőnek az a sok pénze is mozog a számláján. Sokat fizet, sokat utal stb. A minimálbéres meg leveszi egy hónapban egyszer ingyenesen aztán annyi. Abból nem tud megélni a bank.
2016. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"0 forintos

számlákkal tele van a piac, ha van fizetésed,

akkor bármelyik bankban kapsz ilyet."


Tele? Pár éve talán így volt, de ma már ez nem igaz.

2016. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A 0 forintot nem úgy értem, hogy minden 0, semminek nincs költsége, se az átutalásnak, bankkártyának, se az extráknak, stb. De olyanból rengeteg van, kb. minden banknak létezik olyan csomagja, ami 0 forintos számlavezetési díjú. Persze ezek sokszor feltételhez van kötve, de sok helyen nem kell hatalmas fizetés sem, akár a minimálbérrel is megelégszenek, csak legyen a számlára utalva.
2016. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!