Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igényelhetem a CSOKOT bejegyze...

Hkat kérdése:

Igényelhetem a CSOKOT bejegyzett élettársi kapcsolat nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretnék házat venni, 2gyerekünk van.de nem éltünk eggyütt majdnem 2évig most költöztünk össze pár hete.

2016. febr. 5. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
meglévő gyerekeknél nem feltétel a házasság, akár egyedülálló is igényelheti a CSOK-ot, tehát ha az egyéb feltételeket is tudjátok teljesíteni, akkor jogosultak vagytok rá.
2016. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de én egyedülállóként nem igényelhetem mert nem dolgozok gyesen vagyok 5éve és még 3hónapig.csak a párommal tudom igényelni
2016. febr. 6. 08:46
 3/10 anonim válasza:
64%
Biztos, hogy nem. Még bejegyzett élettársi kapcsolattal se lehet kozos gyereketek hivatalosan, nemhogy anélkül. Magyarországon még nem igazán elfogadott dolog ez.
2016. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Az előző válaszoló téves választ adott. Élettársakként is igényelhetitek meglévő gyerekekre a CSOK-ot és elég, ha az egyik félnek van meg a 180 napos TB biztosítotti jogviszonya.

Itt a lényeg azon van, hogy a gyerekek már megszülettek. Vállalni nem vállalhatnak, csak házasok, ha viszont már megvannak, mások a szabályok.

2016. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

09.45-ös, nem attól válnak valakik jogilag szülővé, mert házasok, hanem attól, hogy jogilag a sajátjuknak ismerik el a gyermekeket.


A minisztériumi tájékoztatóban ez szerepel:

"az illetékes egészségpénztári feladatokat ellátó fővárosi és megyei kormányhivatal által kiállított 30 napnál nem régebbi okirattal igazolja, hogy az igénylő a kérelem benyújtásának időpontjában és azt közvetlen megelőzően összesen, folyamatosan legalább 180 napig - ideértve azt is, ha a legalább 180 nap folyamatos biztosításban legfeljebb 15 nap megszakítás van - a magyar társadalombiztosítási rendszerben biztosítottként szerepel. A legalább 180 nap biztosítási jogviszony fennállása a magyar és külföldi társadalombiztosítási rendszer által kiállított igazolás alapján együttesen is teljesíthető, ha az említett kormányhivatalhoz benyújtott kérelem időpontjában az igénylő a magyar társadalombiztosítási rendszerben biztosítottként van nyilvántartva.

Házaspárok és élettársak esetén elegendő, ha legalább az egyik fél igazolni tudja a legalább 180 napos, folyamatos TB jogviszonyt".


Amúgy meg a gyakorlatból is tudom, hogy így működik, a munkám során már több ilyen kérelmet sikeresen végigvittem.

2016. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Victor csókja még nem végleges, nagyjából hetente átírják, várjatok vele.
2016. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as úgy érthette, hogy bejegyzett élettársi kapcsolata a melegeknek lehet.
2016. febr. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, jaaaaa értem, akkor ezt benéztem, viszont a kérdező tuti nem erre volt kíváncsi:).

Ezeket a kifejezéseket az emberek mindig keverik, nem mindegy, hogy "bejegyzett", vagy "regisztrált" élettárs, de mivel a kérdezőnél egyértelműen, hogy csak tévesztés, ők hetero pár, nem akartam helyreigazítani.

Amúgy az tényleg igaz, hogy a heteróktól semmilyen igazolást nem kérnek a bankok arra vonatkozóan, ha élettársnak vallják magukat, egy meleg pár ilyet nem tehet, náluk csak a bejegyzett élettársi viszony elfogadott, ami jogilag olyan, minta házasság.

2016. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egyáltalán nem erre vagyok kíváncsi.lassan2éve egyedülállóként adtam be minden hivatalos papíromat még nem szóltam be sehová hogy ez megváltozott 3hete. A CSOKOT IGÉNYELHETJÜK ÚGY HOGY NEM ÉLÜNK EGGYÜTT CSAK NAGYON RÖVID IDEJE(3hete)?
2016. febr. 7. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Javaslom rendezd a papírjaidat, hogy élettársak vagytok és arra is készüljetek fel, hogy az összes támogatott személynek - az élettársadnak is - a támogatás idejére állandóra be kell majd jelentkezni CSOK-kal érintett ingatlanba.

Nyilván, ha Te azért kaptál eddig kiemelt családi pótlékot, mert évekig egyedülállónak vallottad magad, akkor "kilóg a lóláb", ezt nem fogják díjazni a CSOK igénylésnél.

2016. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!