Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adó-visszatérítési támogatás...

Adó-visszatérítési támogatás kormányrendelet (445/2015) értelmezése. Mit is jelent pontosan az alábbi mondat?

Figyelt kérdés
Adó-visszatérítési támogatás esetén az igénylő építőnek vagy építtetőnek a kérelem benyújtásakor teljes bizonyító erejű magánokiratba foglaltan nyilatkoznia kell arról, hogy nem kötött vagy az építési munkák befejezéséig nem köt olyan kivitelezési szerződést, amely alapján a vállalkozó az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésre alkalmas lakás vagy lakóépület felépítésére és igénylő részére történő átadására köteles.

2016. febr. 8. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilatkozni kell arról az adót visszaigénylőnek (építő vagy építtető), hogy nem fogja a munkát alvállalkozóval elvégeztetni.
2016. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Időközben lefordították nekem emberi nyelvre a bankban: Ha kulcsrakész (ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésre alkalmas) kivitelezési szerződést kötsz, akkor buktad az adó-visszatérítési támogatást. A megoldás az hogy szerkezetkész, vagy fűtéskész állapotban veszed át a lakást/házat és ekkor igényled az adó-vissztérítési támogatást.
2016. febr. 9. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyszerű... Szép ez a mondat.
2016. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezzel annyi a bibi, hogy a nav állásfoglalása alapján szerkezetkészre is 5% ot kell a kivitelezőnek számlázni.... [link] én is hasonló cipőben járok. nem tudom, hogy attól ha van egy ilyen ügylet attól a további 27% os ügyletekre vissza lehet e igényelni az áfát..
2016. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!