Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha olyan külföldi pénzt...

Ha olyan külföldi pénzt szeretnék váltani, ami se nem euró, se nem dollár, akkor eurón vagy dolláron keresztül éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy egyáltalán nem értek még a fogalmakhoz sem, ezért elég bénán hangzik ez a kérdés, hogy meg sem próbálom (deviza, valuta, stb.), de szerintem így is érthető.

Külföldön élek, itt nem dollár vagy euró a fizetési eszköz, és banki utalásnál (=magyar számláról itt magyar kártyával helyi pénzt kivesz) látom a számlámon, hogy eurón keresztül váltották, a Western Unionnál meg elvileg dolláron keresztül váltják.


Persze tudom, hogy ez így még nem elég összehasonlítás, mert az is kérdés, hogy melyik mennyi kezelési költséget számol fel, de most úgy kérdezem, hogy ha ezt a szempontot, az egyéb költségeket alapvetően figyelmen kívül hagyjuk, akkor elméletben számít az, hogy min keresztül váltjuk?

Vagy egyértelmű, hogy a dollár jobban megéri, mivel egy dollár kevesebb forintot ér, mint egy euró, vagy ez tökre nem számít?

Fú, de nagyon nem értek én ehhez! :) De tán majd ti! :) Remélem... Köszi! :)



2016. febr. 9. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
ez a pénzváltótól függ,hogy milyen árfolyamot hoz, ha belegondolsz, tegyük fel, hogy 10Ft-ért kapnál 1€t vagy 2$t, de az 1€ért is meg a 2$èrt is ugyanúgy 5 nem tudommit kapnál később. Az a nem mindegy,hogy a 10Ft-ért mondjuk az eurós váltóban 1€t kapsz míg mondjuk a dollárosban nem 2$t,hanem mondjuk 3at,vagy épp fordítva. De mondom,nem tudom,hogy nálatok a dolláros vagy az eurós a jobb váltó,ezt mondjuk úgy tudod megnézni,hogy odamész mindkét váltóhoz ugyanazon a napon,és mindkettőnél leveszel 5000Ft-ot,melyik ad több zsetont,oda járj utána. De amelyik többet ad,az akkor is többet adna,ha ugyanabban a pénznemben váltana.
2016. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 9. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!