Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy külföldi oldalról...

Ha egy külföldi oldalról vásárolok és ott kártyával fizetek akkor ilyenkor hogy működik a dolog? ( lent kifejtem mire gondolok)

Figyelt kérdés
Mármint ilyenkor nyilván forint van a kártyámon, de a megvett tárgy ára pedig dollárban van. Ilyenkor ez a dolog a bankon keresztül megoldódik és nekem nem kell ezzel foglalkoznom? Bocsánat lehet hülye kérdés, de még sose csináltam ilyet ezért fogalmam sincs a dologról.

2014. aug. 1. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bank átváltja neked.
2014. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igazából a kártya-kibocsátó (pl Visa, Mastercard) váltja át a pénzt a különböző devizák között. Kb azt lehet mondani, hogy a MasterCard kifizeti az eladónak USD-ben, aztán egy éppen akkor érvényes árfolyamon átváltja forintba, és a bankodtól annyit kér el forintban. Te csak annyit fogsz látni, hogy vettél valamit 10USD-ért, a bankszámládról meg levontak kb 2300Ft-ot.
2014. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Észre sem veszel semmit, átváltják, és kész.


Általában csak az a kérdés, hogy milyen árfolyamon, mert ez változó.

2014. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. aug. 2. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!