Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországban van-e magyar...

Finnországban van-e magyar gyermekeknek óvoda és iskola?

Figyelt kérdés

Magyar oktatási nyelvű iskola van Finnországban?

Ha létezik ilyen akkor ez egy fizetős magán intézmény vagy a finn állam támogatja és ingyenes?


2011. okt. 15. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Én itt élek,és nincs.:) Ez aranyos kérdés volt. Sőt a finn gyerekeknek még svédül is kötelező tudni(2.hivatalos nyelv,egyébként a munkavállalóknak se árt,ha dolgozni is szeretnének) úgyhogy inkább ezt támogatják,mást nem,ja meg persze az angolt,de az alap. Csak a svédet tényleg úgy nézik, hogy hülyén néznek rád,hogyha kell és nem tudod,meg az iskolában majdnem olyan szinten oktatják,mint az anyanyelvet,a legtöbb egyetemen pl. svédül is kötelező órákat hallgatni, orvosoknál fele-fele arányban, a többieknél meg nagy százalékban.
2011. okt. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Első vagyok, azt még hozzátenném,hogy Finnországban nagyon fontos a beilleszkedés, tehát ne akarj folyton mást azért mert magyar vagy, mert sose fognak befogadni, ha te ott vagy, akkor finn akarjál lenni, mármint ha ott akarsz letelepedni, különben sanyarú életed lesz.
2011. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig én vagyok, ha van még kérdésed írj bátran! Egyébként most meg főleg nem jó ilyesmiket kérdezgetni, a választásokon taroltak az igaz finnek. Ők kb olyanok,mint itt a jobbik, csak ők nem beszélnek feleslegesen, meg nem ijesztgetnek, hanem törvényes úton iktatják ki a külföldieket, illetve nehezítik meg az életüket még jobban.
2011. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs magyar iskola.. Viszont nagyon könnyen beilleszkednek a gyerekek. A külföldi gyerekek eleinte nem tanulnak együtt a finnekkel. Kb. 1 év alatt olyan felkészítést kapnak, hogy utána már képesek lesznek együtt tanulni normális iskolában a finnekkel.

Iskolásoknak van anyanyelvi oktatást, tehát hetente egyszer lehetőség van magyar nyelvet és kulturát tanulni. Ez annyira nem egyszerű, mert egy nagyobb városban is max. 1 helyen lehet tanulni, így a gyerek néha kénytelen elutazni a város másik végébe.

Ovodásoknak is vannak külön nyelvi foglalkozások (heti 2x. játékos finn nyelv). Manapság pl. Helsinkiben sok olyan ovi van ahol a gyerekek kb. 15-20% nem beszéli anyanyelven a finnt, mégis pár év alatt megtanulják az oviban. Az ovi amugy nem ingyenes, max. 200 Euro/hónap az ára, az iskola ingyenes.

2011. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!