Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor kerülök le a KHRes...

Mikor kerülök le a KHRes listáról?

Figyelt kérdés

Lekértem a Khr-es listámat amin három dolog szerepelt!Az első egy aktív tartozás (Provident).

És két passzív!Abból az egyik egy vásárló kártya volt a Cetelemnél amit soha nem is aktiváltam!Bementem kitöltöttem egy nyomtatványt,majd 15nap múlva jött egy levél hogy akkor ez azaz a Cetelemes lekerült a Khr-röl.

A harmadik pedig egy A-hitel aminek a törlesztése jelenleg is folyik,úgyszintén a Provident is!

Az lenne a kérdésem,hogy a Provident ami aktív tartozás címen szerepel az lejár májusba!A hitel kártyám viszont októberbe!Szóval akkor most májustól kerülök a Khr-es listán passzív álapotba vagy októberbe amikor a hitelkártyám kifut?


2016. febr. 15. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem Te kevered a negatív és a pozitív tartalmú KHR bejegyzéseket.

Neked vélhetően csak pozitív KHR bejegyzéseid vannak, ami azt jelenti, hogy minden meglévő hiteled fel van tüntetve, de nem vagy a havi részletekkel elmaradásban, tehát nem szerepelsz a negatív listán.


Amikor egy hitelt kifizetsz, akkor a "megszűnt" státusz jelenik meg mellette. A hitelkártya szerződésedet szüntesd meg, ezzel megjelenik majd a KHR-ben a megszűnt státusz. A provident hitellel, amint kifizeted, ugyanez fog történni.

Más a helyzet az A-hitellel. Annak nincs törlesztőrészlete, ott akkor lehet megszüntetni a keretet, ha visszatöltöd az egész tartozást, majd jelzed a banknak, hogy szüntessék meg a keretszerződést.

Komolyabb hiteligénylések előtt érdemes rendet tenni a KHR-ben, mert ezek a tételek mind rontják a hitelképességedet.

2016. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!