Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy American express Blue...

Van egy American express Blue kártyám. Már pár éve kiküldte az OTP Bank a címem re csak úgy. NEM KÉRTEM! NEM AKTÍVÁLTAM! NEM HASZNÁLOM. Lehet e nekem ebből valami anyagi hátrányom a bank felé?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Amex kártyát nem szoktak "csak úgy" küldeni, valamikor biztosan igényelted.

Ha nem aktiválod, nagy bajod nem lehet belőle, így még az éves kártyadíjat sem számítják fel.

2016. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aktiváld és kész. Egyébként ha zavar, nyugodtan visszaviheted a bankba, hogy nincs rá szükséged. Nem lehet anyagi hátrányod.
2016. febr. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Soha semmilyen hitelszerződést nem írtál alá AMEX kártyára?

Olyat sem aminek a tárgya elsődlegesen nem az AMEX, csak "jár hozzá"?


Mert ha nem, akkor nem lehet hitelkártyád. Hitelszerződés nem jöhet létre csak úgy, a hitelfelvevő aláírása nélkül.

Továbbá készpénz-helyettesítő fizetési eszközt (pl. hitelkártya) sem lehet kibocsátani részére szerződés nélkül.



Nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy reklámnak küldték.

Egyik ismerősöm is kapott ilyet régebben.

Így ebben a formában csak marketing anyag. Ha szerződést kötnél rá a bankban, aláírva, akkor lenne élő szerződésed. (Persze ehhez a banknak is hitelképesnek kell találnia.) Ezután lenne aktiválható a kártya.



Fogadj el egy jó tanácsot! Ha valamiben kicsit is bizonytalan vagy és a dolognak van jelentősége (hitel az éppen ilyen), ne pár év múlva járj utána!

És jobb lenne a bankhoz fordulni, ők a hivatalos forrás.

2016. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!