Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elévülésre lehet hivatkozni...

Elévülésre lehet hivatkozni ebben az esetben? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Ma kaptam tértis levelet az Intrum Justitia-tól egy tartozással kapcsolatban.

A tartozás a Provident Zrt-nél volt. 2006-ban! Én teljesen elfeledkeztem erről, semmiféle felszólítást nem kaptam. Jelenleg nem is lehetőségem se részletekben, se egy összegben visszafizetni.

Úgy tudom, 5 év után elévül a tartozás. Hivatkozhatok erre? Kinek kell írnom, és mit? Milyen paragrafus vonatkozik erre?

Van esélyem arra, hogy töröljék, leírják (nem tudom mi a hivatalos kifejezés erre) ezt az összeget? Ha igen, akkor gondolom a khr listán is szerepelek, akkor onnan is törölnek?

Köszönöm előre is a segítséget!


2016. febr. 18. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

mikorra járt volna le a hitel?

felszólításokat mikor kaptál?

költöztél idő közben?

2016. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, ezek a papírok már nincsenek meg. :( Most kaptam az első levelet. Providenttől semmi se jött. Ezért is felejtődött el. Igen, költöztem.

De ilyen esetben bizonyítaniuk kell, ha küldtek bármi levelet, nem? Ezt ki tudom kérni? Kiadják?

2016. febr. 18. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

"Fogalmam sincs, ezek a papírok már nincsenek meg. :( Most kaptam az első levelet. Providenttől semmi se jött. Ezért is felejtődött el. Igen, költöztem.

De ilyen esetben bizonyítaniuk kell, ha küldtek bármi levelet, nem? Ezt ki tudom kérni? Kiadják?

"

költöztél, nem jelentetted be a lakcímváltozást, nyilván küldtek neked az előző lakcímedre felszólító levelet - ha nem vetted át beállt a kézbesítési vélelem, vagyis nem évült el semmi


I.J megvette a tartozást, kinyomozta a címed és felszólított fizetésre, teljesen jogosan


amit tehetsz

1. kifizeted, amit kérnek

2. fizetési hajlandóságot mutatsz és részletfizetést kérsz tőlük

3 nem fizetsz, ekkor fizetési meghagyást indítanak, ha nem mondasz a fizetési meghagyásnak ellen, akkor 15 napon belül jogerőre emelkedik, rápakolja a végrehajtó a tartozásodra a saját díjait és inkasszálja a számlád vagy letiltatja a fizetésedből vagy árvereztet


ha ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, akkor polgári per lesz az ügyből, amit elveszítesz, a mostani tartozásodra rámennek a kamatok, a perköltség és a végrehajtó díja..inkasszálja a számlád vagy letiltatja a fizetésedből vagy árvereztet



javaslom az 1 vagy 2 opciókat

2016. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És ha nem küldtek semmit? Ki tudom kérni, hogy igazolják mikor küldtek bármit is? Ha jogos a követelés, akkor ok, de ha elévült akkor nem fizetném ki, ha nem muszáj.

Tudom, felvettem, fizetni kellett volna, stb.

2016. febr. 18. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
ki tudod kérni, de meglesz nekik
2016. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!