Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás hogyan vonható...

Banki átutalás hogyan vonható vissza ilyen esetben? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy szgép alkatrészt egy állítólag megbízható boltból. Előre utalást választottam, mindig úgy szoktam rendeléseimet intézni. Ettől a bolttól most rendeltem először. Elutaltam a pénzt, de semmilyen visszajelzés nem érkezik, már egy hete. Írtam nekik, de nem válaszoltak. Ha mondjuk elrontottam a közleményben a kódot, gondolom be tudtak volna azonosítani, mert mindent leírtam nekik, mégsem történt semmi.

2015. dec. 11. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
sehogy nem vonható vissza
2015. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Van mód elrontott utalás visszahívására, a bankodban tudod kezdeményezni, de az költséges dolog, és az ellenoldali számlatulajdonos engedélye kell hozzá. Vagyis nem lennél előrébb.


Viszont egy átutalt összeg nem veszik el nyomtalanul. Írj nekik egy hivatalos levelet, hogy x napot kapnak a teljesítésre, ellenkező esetben elállsz a szerződéstől, és kéred vissza a pénzed. Ha erre nincs reakció, akkor fizetési meghagyást kell ellenük indítani, és polgári úton visszakövetelni a pénzt.


Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy le akarják nyúlni a pénzt. Szerintem csak kellőképpen trehányak. Éppen ezért nem szeretek előre utalni, mert attól nem félek, hogy eltűnnek a pénzzel, de ha így viselkednek, akkor ők ülnek a pénzemen egy jó darabig, én meg másik boltban sem tudom megvenni a terméket.

2015. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!