Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank milyen fee-t számít...

A bank milyen fee-t számít fel a bankba átutalt, befolyó összeg után?

Figyelt kérdés

Leírom mi történt.


Ismerősöm PayPal-lal fizetett. A PayPal rendesen hozzátette a saját díját, át is utalta az eladó Paypaljára. Addig rendben is volt minden.


Az eladó Paypaljáról viszont amikor az eladó bankszámlájára áttették, ott a bank fölszámított egy egyösszegű 1500 forintot, amit levont a Paypalról átutalt összegből.


A bankok tényleg kérhetnek pénzt akkor is, ha kapják a pénzt? Rendesen forintban, szóval nem kell semmit, átváltást, ilyesmit csinálni a pénzzel. Csak rátenni a számlára.


Mert az logikus, hogy a bankból kifelé menő utalásra pénzt kérnek, de a bankba befelé utalt pénzre?



#banki fee #paypalról bankba
2016. febr. 19. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A PayPal rendesen hozzátette a saját díját:

Ha árúért fizetsz paypalon akkor nem von le költséget a vásárlónak.


A bank fölszámított egy egyösszegű 1500 forintot


Díjmentes kelett volna hogy legyen. A PayPal szokott levonni 1500 forintot, ha rosszul adod meg a bankszámlád adatait, amikor kikéred a pénzed.

2016. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy én csak hallottam, nem láttam a részleteket.


A Paypal mindig megkapja a saját díját, vagy az eladótól, vagy a vevő oldalán; tudom, ott nem is volt kérdés. Bár nem tudom, nem is számít az 1500 forintnál, hogy magánban vette-e vagy cégtől. Ha cég, akkor egyszemélyes, ahogy kivettem.


Akkor az egy olyan -igazából- büntetésféle "fee" lehetett, amit azért számoltak fel, mert megpróbálták átutalni, és nem volt hova, mert nem volt olyan bankszámlaszám? Ha jól értem?


És akkor a bank -vagy általában a bankok- nem kérnek egy egyösszegű min. 1500 fee-t,amikor mondjuk a PayPal-ról érkezik hozzájuk egy összeg?

Csak akkor kérnek, ha jön egy összeg, és nem tudják hova tenni, mert nincs náluk olyan számú bankszámla?(Mert rosszul adták meg a bankszámlaszámot, és más számot keres a bank, hogy oda tegye a beérkezett összeget?)


Kösz a választ, remélem, hogy nem értem félre.

2016. febr. 19. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha Paypal fiókból kiveszed a pénzt, akkor a bankszámládra nem külföldről, hanem a magyarországi Unicredit bankból érkezik meg az összeg. Mindez a magyar GIRO átutalási rendszerben történik, ahol a lakossági utalások túlnyomó része is. Ebből azt akarom kihozni, hogy beérkező utaláskor nem vonnak le tőled semmit, mint azt már biztos tapasztaltad ha egyik magyar bankból a másikba érkezik pénz. A te esetedben valami más lehet a háttérben, vagy csak dezinformál téged a másik fél...

A bank akkor vonogat le -biztos nem minden esetben- ha külföldről érkezik utalás. Tőlem 2-3 eurókat szoktak leszedni. De ennek nincs köze a Paypal rendszeréhez, ez sima nemzetközi utalás IBAN azonosító alapján.

Tehát léteznek fee-k a beérkező -kölföldi- pénzekre, de a Paypal esetében pont nem.

2016. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megkérdezem mégegyszer, akkor valami félreértés lehet, vagy tévedés.


Kösz, addig is.

2016. febr. 20. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!