Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kulfoldrol kaptam egy csekket,...

Kulfoldrol kaptam egy csekket, amin fel van cserelve a ket nev. Igy is bevaltjak a bankban?

Figyelt kérdés

Amerikaban elo rokonomtol kaptam egy csekket, amit megnezve, arra lettem figyelmes, hogy az en nevem szerepel a "kifizeto" helyen, es igy a rokonom a jogosult ugymondd felvenni az osszeget. (Pay to the order of: En, For:A rokonom)

Ilyen esetben vajon ervenyes a csekk? Bevaltjak a bankban?

Gondolok arra, hogy bemegyek vele, kerik, hogy mutassam meg a szemelyi igazolvanyom, es azt latjak, hogy nem nekem szol a csekk, hanem tolem.



2016. febr. 20. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, mamám!

Nincs felcserélve semmi, csak nem tudsz angolul.

2016. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A for az minden tudomasom szerint is a -nak, -nek kotoszavakkal egyenlo.
2016. febr. 20. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, nincs semmi felcserélve.

A "for" csak egy megjegyzés rovat, a "pay to the order of" pedig az, aki kapja a pénzt.

2016. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csekk = utasítás a bank részére.

A "pay to..." azt jelenti, "fizessétek ki XY (itt a neved) kérésére, (ha odaadja)" és "for" = nekem tegyétek meg ezt a szivességet hogy odaadjátok a pénzem (és itt jön annak a neve akitől kaptad a csekket).


Első voltam.

2016. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Majdnem jol irtatok. A Pay to the resz igen, a For: reszt altalaban nem szoktak kitolteni.

Pl. ha ismerosnek kuldok csekket, akkor oda rajzolni szoktam egy :) vagy egy "koszonom".

Ha hivatalos helyre kuldom, pl. biztositast fizetek, akkor odairom a biztositasi kotvenyszamot vagy az ugyfelazonozito szamot. De ha uresen hagyom az se baj. Ezek a csekkek nevreszoloak, vagyis a bal fent sarokban ott a nevem/cimem/telszamom, a csekk aljan levo sok-sok szam pedig a bankom es a szamlam azonositoi.


Amugy kerdezo ird mar meg sikerul e bevaltani, mert en reges regen bementem egy ilyen amerikai nagybacsi csekkel a CIB bankba, es 20 perces nezegetes es minden alkalmazott odahivasa utan kozoltek, hogy beveszik de kb. 1-2 honap mire en abbol penzt latok!


Magyarorszagon nem elterjedt ez a fajta csekk, ezert a bankoknak nehezsege tamadhat vele.


Ha a rokonodnak van Paypal-ja, akkor te is hozz egyet letre es Paypalon azonnal tud penzt kuldeni, amihez par nap alatt hozzaferhetsz.


Itt egy pelda:

a Payee a Cable Co, vagyis a TV tarsasag, a For resznel pedig az van hogy "bills" vagyis hogy szamlakra

[link]

2016. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is, hogy a for csak egy megjegyzés rovat.
2016. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!