Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg igaz az, hogy egy idő...

Tényleg igaz az, hogy egy idő után elévül a tartozásom? BAL felé tartozok volt egy vállalkozásom és adóval elcsúsztam.

Figyelt kérdés
Most alkalmazott vagyok vonják a fizetésemből a 30% kb.De azt hallottam 5 év után elévül. Igaz ez?
2016. febr. 21. 09:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nav felé rosszul írtam!
2016. febr. 21. 09:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
5 év után csak akkor évül el, ha az 5 év alatt semmilyen felszólítást, semmilyen végrehajtási kezdeményezést nem kaptál. Így, hogy folyamatban van a végrehajtás, így nem évül el.
2016. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

a tartozás sose évül el.

a rendőri büntetések, pontok, azok tudnak elévülni.

2016. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
2-es írja jól. De mivel nálad már végrehajtás alatt van és vonnak, így nem fog elévülni.
2016. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
A helyzet nem ilyen egyszerű, ugyanis az, hogy letiltás alapján vonnak nem minősül végrehajtási cselekménynel, márpedig a végrenajtási cselekmény szakítja meg az elévülést. Ha viszont kimegy a végrehajtó foglalni, az már megszakítja.
2016. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha vonnak tőle bármit, arról minden évben fog kapni összesítőt. Az pedig kimeríti az értesítés fogalmát, úgyhogy de, pont ilyen egyszerű.
2016. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Csakhogy egy értesítés nem végrehajtási cselekmény, az nem szakítja meg az elévülést.
2016. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
És azt még hozzátenném, hogy a végrehajtáshoz való jog elévülési ideje nem 5, hanem 10 év.
2016. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Te el vagy nagyon tévedve barátom. Futó végrehajtás, melyet bírósági végrehajtó hajt végre jogerős ítélet alapján nem évül el, amíg tart a végrehajtás.


A kérdező a NAV-nak tartozik, az életbe nem fog elévülni, főleg nem, mivel jelenleg is végrehajtás alatt van.


Csűrhetjük még egy pár kört a dolgot, de nem fog változtatni semmin.

2016. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Jobb lenne ha olyan témában osztanád az észt, amihez értesz, mert ehhez lövésed sincs az látszik.


Amúgy ki beszél itt bírósági végrehajtóról??? Itt adótartozásról van szó okoska...

2016. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!