Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova kell utalnom az otp-s...

Secu kérdése:

Hova kell utalnom az otp-s multipont hitelkártya tartozásom?

Figyelt kérdés

Igazából nincs is aktiválva a hitelkártyám,mert azért kötették velem a szerződést, hogy a Lakástakarékomat számlanyitási díj nélkül tudjam megnyitni. Tehát én belementem, hogy oké, akkor legyen multipont hitelkártyám, úgysem fogom aktiválni.

Erre küldtek egy üzenetet, hogy xy számlán az elszámolási időszak végén hitelkártya tartozásom 5989 ft, mely alapján 2016.02.25-ig minimum fizetendő összeg 5000ft.

Na most én rájöttem,hogy ez az 5989 ft a kártyagyártási meg ilyen hülye díjak összege. Gyorsan ki szeretném egyenlíteni a számlát. Ezért átutaltam a pénzt az otp direkten a hitelkártya számlaszámára...Aztán felmerült bennem a kérdés...Vajon jó helyre utaltam-e az összeget? Hiába néztem át a szerződést nem vágom. Kezdek bepánikolni.



2016. febr. 13. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyre utaltad, de ha nem használtad a kártyát, én a helyedben reklamálnék,hogy mi ez a tartozás. Pláne, ha nem aktív a kártya. A helyedben sürgősen megszüntetném a hitelkártya-szerződést, ha nem használod a kártyát semmire.
2016. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy is terveztem, hogy majd megszüntetem. Viszont azért volt ennek a létrehozására szükség, hogy ne legyen a lakástakarékhoz tatozó 70valahányezres számlanyitási díjam. Viszont ha most megszüntetném a hitelszerződésemet, attól félek, hogy levonnák egyből a számlanyitási díjat,ami nem kevés.

Bár ez nem törvényszerű, mert elolvastam a hirdetményt,amiben írtak erről az akcióról, hogy elengedik a lakástakarék számlanyitási díját, ha multipont hitelkártyát csináltatok. Az aktiválásról illetve megszüntetésről nem volt benne szóó, tehát elméletben az miatt nem vonhatnának le egy fillért se. Persze lehet vannak a banknak kiskapui, amik alapján simán leemelnének a számlámról 70ezer körüli összeget.

Egy szó mint száz, legalább most tudom, hogy jó helyre utaltam a "tartozásom",ami a kártyagyártási díj és az éves díj összesen. (szerintem)

Hétfőn azért bemegyek a bankba és utána járok, bár van egy olyan érzésem, nem lesznek túl kedvesek, hogy ott kukacoskodom.

2016. febr. 13. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!