Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-ben igényeltem az 'A'...

OTP-ben igényeltem az 'A' folyószámla hitelt. Vette már fel innen valaki?

Figyelt kérdés
50 ezres keretet állítottak be, van ennek valamilyen éves díja, ha minden hónapban kiegyenlítem a hitelösszeget?

2016. febr. 15. 19:10
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem túl felelős gondolkodás nem megkérdezni, hogy mibe kerül legkésőbb a bankban, amikor megköti az ember a szerződést...


Feltételezem, hogy rendszeres jóváírás fedezete melletti az A-hitel (azaz pl oda utalják a fizetésed). Ilyenkor évi 0,99% (de minimum 237Ft/hó) a kezelési költség minden olyan hónapban, amikor 0 alá megy az egyenleged (az esetedben 237Ft/hó). Akár 1Ft-tal is, akár 1 napra is. Ha kihasználod, akkor van kamata is, ami kb évi 19%, de napi kamatozás van, tehát ha mínuszba érsz, megy a kamat amíg vissza nem tornázod 0 fölé.

Nem túl drága, de el lehet úszni vele.

2016. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha kamatozik, akkor év végén az 50 ezernek húzzák le rólam a 19%-át? vagy csak a felhasznált keret kamatját?
2016. febr. 15. 20:38
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Minden nap annak az egy napra eső kamatát kamatát számolják fel, amennyivel éppen mínuszban vagy. Az egy napra eső kamat a (19/365)%, azaz kb 0,05%. Tehát ha pl -2000-ben vagy az adott napon, arra 1Ft a kamat aznap. Ha fizetéstől-fizetésig -50000-ben vagy, akkor 30*50000*(19/365)% = kb 780Ft lesz a kamat (+237Ft a kezelési költség). A kamatot havonta vonják le egyben, nem naponta.
2016. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a felhasznált összeg kamatozik, természetesen, de nem évente, hanem havonta tőkésítik a kamatot.
2016. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ
2016. febr. 15. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!