Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az OTP magyar bank?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallottam már, hogy azért választották, választják az OTP-t, mert az legalább magyar tulajdonban van.


Miközben:

Hazai tulajdon összesen 29,03%

Külföldi tulajdon 64,21%

Egyéb 6,76%

Összesen 100,0%


Amúgy sem értem ezt az OTP rajongást, mikor az egyik legkevésbé ügyfélbarát bank a leginkább versenyképtelen ajánlatokkal.


2016. febr. 23. 21:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2016. febr. 23. 21:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, de tudom a választ :-)

Mert anno Csányi Sándor volt az OTP bank vezére, s sokak tudatában még ez él...


Elmondom, én miért választottam - ha érdekel:-) Közel van!! Számomra fontos, hogy a kevés időmet ne azzal kelljen töltenem, hogy a városban - Budapest - keresgélem a bankot, hogy hol találok egy fiókot. Tudom, hogy ha lemegyek a Velencei tóhoz, akkor Gárdonyban is van: fiók is és automata is :-) Ja, igen: sok automatája van.


És, bár sokan szidják, de én kb. 20 éve vagyok ügyfelük és azóta mindössze 2x !!! volt negatív tapasztalatom velük. 20 év alatt!! Pedig elhiheted, voltam azalatt párszor és nem is mindig egy fiókba járok.


Pl. tegnap is melós ruhában mentem be (nem volt időm hazamenni, átöltözni), de pont ugyanúgy bántak velem, mintha nercbundában lettem volna :D

Hát ezért :-)

2016. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

1. Magyar a központja, magyarok a vezetői, itt hoznak meg kulcsfontosságú döntéseket.

2. Ha annyira rossz bank lenne, versenyképtelen ajánlatokkal, nem eléggé ügyfélbarát megoldásokkal, nyilván nem lenne annyi szegmensben piacvezető.

2016. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Sztem is siralmas egy bank. Az elonyei amit az elobb osszefoglaltak kb., sok az ATM meg a fiok, ennyi. Ezenkivul egy lehuzos draga brigad..

De amig vannak emberek akik nem tajekozodnak addig mukodni fog. En is voltam naluk...koszi soha tobbet. Es sorolni tudnam az ismerosoket akik eljottek onnan vagy szeretnenek csak esetleg lakas hitel vagy vmi miatt nem tudnak :)

2016. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Drága, meg lehúzós? Más bankok meg jobbak? Akkor hogy lehet, hogy idejön egy kérdező azzal, nem tudunk-e egy jó számlacsomagot, mert Ő már sokallja az 1300 ft-ot egy banknál én meg simán tudok ajánlani neki egyet, amiben én is vagyok 580 ft-ért?


Jó, persze, vannak a 0 ft-os számlák - bár már az is megszűnőben - de azokhoz min. 150 ezer ft beérkezett jövedelem kell. Akinek meg csak 100 ezer van, az mit csináljon? Annak marad a "nép bankja" :-)

2016. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem az OTP a leglehúzósabb. A hülye ügyfelet persze, aki hagyja magát, le lehet húzni, de az ilyet más bank is lehúzza.


A diákoknak szóló OTP-s számlacsomag pl. verhetetlen, szerintem más bank nem is akar foglalkozni a 24 alatti korosztállyal, olyan kicsi rajtuk a haszon, hogy nem hajol le ennyiért. A bankoló fiatalok 90 százaléka szerintem OTP Junioros, és nem azért, mert hülye, hanem mert ott a bankkártya, a számlavezetés meg egy csomó minden ingyen van.


Ha valakinek nem elég a bankbetét, a befektetési alap kínálat az OTP-nél sokkal jobb, mint bármelyik konkurens banknál, ha lakossági ügyfél vagy. A 100 millióa vagyonú privátbankinak megszereznek bármit. Az ok egyszerű, mindegyik bank csak a saját csoport alapjait forgalmazza a lakosságnak, és Magyarországon a legtöbb bank alapkezelője egy rakás sz... Van kb. két jó alapkezelő, a Concorde meg az OTP, és slussz. Szóval, ha kellene egy jó abszolút hozamú alap, mert nem akarsz 0 százalékos betétet, akkor is OTP-s leszel.


Lakáshitel: Miért viszi el az OTP a piac harmadát? Ha sz..r lenne, nem vinné el. A hitelügyintézők tudják a gyakorlatban, hogy az "ügyfélbarát" jónevű bankok mennyire finnyásak, csak annak adnak hitelt, aki nem szorul rá, kis település szóba sem jöhet, egy 5 millió alatti vidéki ingatlanra rá sem néznek, megy a kukába a kérelem stb. Az OTP ezen a téren sokkal többet bevállal.

2016. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nagy vonalakban egyetértek az utolsó válaszolóval, kb annyival egészíteném ki, hogy az OTP azért népszerű még mindig, mert pl hitelezési szempontból is igazi "népbank", ők a gyengébb hitelképességű ügyfeleket és a gyengébb ingatlanokat is el szokták fogadni egy lakáshitelnél, míg a többi bank valóban elég finnyás, viszont ezt jobb hitelkamatokkal kompenzálják. Sokan nem tudják, hogy a VIP ügyfélkörnek is az OTP adja a legjobb ajánlatokat. A középréteg az, akik találhatnak számukra jobb bankot is, mint az OTP-s ajánlatok, viszont a "kis jövedelmű nép" jóval nagyobb réteg, ezért lesz az OTP még sokáig piacvezető.
2016. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"Van kb. két jó alapkezelő, a Concorde meg az OTP, és slussz. Szóval, ha kellene egy jó abszolút hozamú alap, mert nem akarsz 0 százalékos betétet, akkor is OTP-s leszel."


2,5 vagyok és maximálisan alá tudom támasztani ezt (bár nem tudtam, hogy ez a 2 legjobb alapkezelő :D), mert azt tudom, hogy ha van egy kis félretett pénzem, akkor bizony az egyik TŐKEGARANTÁLT befektetési alapban (OTP-s) parkoltatom mindig és meg vagyok vele elégedve :-)

2016. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

lehúzós bank?


OTP-nél fizetek évente kb 2500Ft-ot bankkártáyra és számlavezetésre, utalásokra meg 75Ft-ot.


Budapestbank ajánlat évi 5000Ft bankkártya és számlavezetés, 150 ft/utalás.



Miről beszélünk?

2016. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miért gondolják sokan, hogy az OTP magyar bank?
2016. febr. 24. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!