Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mire alapozzák sokan, hogy a...

Mire alapozzák sokan, hogy a magyar a világ egyik legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani, hiszen nem mindegy, ki milyen nyelvi környezetből indul egy-egy idegen nyelv tanulásához.


Viszont a magyar annyira sajátos, annyira eltér más nyelvcsaládokba tartozó nyelvektől, szókincse is annyira egyedi, hogy emiatt szinte senki nem indul előnyös helyzetből (mint például egy román a francia vagy egy svéd az angol nyelv tanulása során).

2016. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy a legnehezebb nyelv lenne, nincs is értelme ilyet kijelenteni. Attól függ, ki tanulja, milyen nyelvterületről.


De szerintem a toldalékolási variációk miatt írhatják, mert mondjuk egy angol nyelvűnek szörnyű lehet ez az agglutináló kavarás. Például személyragok:

Alanyi 6 alak, + tárgyas 6 alak, + 1 "én téged" alak, + ugyanez a 13 alak múlt időben, + 13 alak feltételes módban, + főnévi igenév 1 alap és 6 személyragos alak, stb.... :)


Persze ezek gyakran különböző toldalékok kombinációi, de aki magyarul tanul, annak akkor is kínszenvedés. És akkor ez még csak az igeragozás volt. :)

2016. febr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Arra hogy ok maguk keptelenek egy masik nyelvet megtanulni.
2016. febr. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Hát szerintem van egy csomó nyelv, ami nehezebb: örmény,arab,kínai például. Ez a mítosz szerintem magyaroktól származik, hogy így érezzék magukat legalább 1 dologban vezetőnek ebben a világban.
2016. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

#4

Beautifully articulated :)

2016. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Arra alapozzák, hogy kisebbségi komplexusuk van és ezzel is tudnak kompenzálni és verni rá a mellüket.
2016. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A magyar nyelv a legszebb, legnehezebb, a magyar nők a legszebbek, a magyar borok a legjobbak, a legtöbb feltaláló magyar volt stb stb.

Egyszerű nemzeti proli gondolkodás.


Nehéz a magyar nyelv, de inkább úgy mondanám, hogy körülményes, nehézkes.


Egy nyelvben az lenne jó ha könnyű megtanulni nem? Minél egyszerűbb használni, tanulni stb.

Magyar nyelvet nagyon meg kéne reformálni: 'j' és 'ly' pl. de a dupla betük is ilyenek...

Sőt szerintem fokozatosan kéne áttérni az angolra. Magyarul próbálkozol bárhol a világban senki nem fogja érteni. De ha angol lenne az anyanyelvünk milyen rossz is lenne ugye?


Majd kifelejtettem, a magyar szinkron is a legjobb világon. Kb olyan, hogy egy csavarhúzóval tudnám nyakonszúrni magam.


Lehet lepontozni azzal az érvvel, hogy ez az ősi szíriuszi nyelv mind csúcsszuper.

2016. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem, azzal az érvvel pontoználak le, hogy feladni a nyelvet egyenlő feladni a kultúrát - és ennyivel is szegényíteni a világot.


A nyelv maga a gondolkodás. A különbözőség pedig jobbá teszi a világot.


A magyar nyelvnek is vannak hiányosságai, csökevényei és hiábavalóságai - mint minden másiknak is. Értékét pedig szerintem nem az határozza meg (már ha egyáltalán lehet egy nyelvet értékesnek vagy értéktelennek tekinteni bármilyen aspektusból), hogy mennyire segíti elő az intellektuális illetve érzelemkifejezést, és milyen árnyalatokat tesz lehetővé például a művészi kifejezésmódban.

2016. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy érdekes cikk:

[link]


"...Nehéz objektív mércét találni tehát ahhoz, hogy melyik nyelv nehéz és melyik könnyű – a nyelvészek általában nem is szeretik sorrendbe állítani ezeket, mert értelmezhetetlen maga a próbálkozás is."

2016. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!