Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyához lehet kérni így...

Bankkártyához lehet kérni így pin-kódot?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vásárlásnál is kérje a kódot a kártya, ne csak akkor,amikor pénzt veszek fel... konkrétan a Budapest Bankos Visa Electron kártya érdekelne :) természetesen érdeklődök majd banknál is ,csak nem tudom, mikor jutok el oda.

előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 31. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van rajta chip, akkor kéri vásárláskor is.

Persze ez a pénztárostól is függ, mert le is húzhatja a mágnescsíkkal, és akkor nem kér. Viszont úgy vettem észre hogy ha van chip, akkor mindig azt használják (talán előírás)

2010. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha nincs rajta chip, akkor nem is lehet beállítani, hogy mindig kérje a pin kódot?
2010. márc. 31. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Vásárláskor is be kell pötyögnöd a pin kódot a terminálon, anélkül hiába húzza le a kártyát, a pin kód nélkül nem jön létre a tranzakció.
2010. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A bankkártya TÍPUSA és a terminált üzemeletető bank határozza ezt meg. Budapest Bank által üzemeltetett terminál nincs is, így biztos nem fog kódot kérni.

Ha olyan kártya kell, amelyik kódot kér, csináltass Maestro kártyát, az olyan típusú, amelyhez mindig kell kód.

Amúgy a kód nélküli vásárlás biztonságosabb, nem véletlenül van kitalálva.

2010. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
miért biztonságosabb?
2010. márc. 31. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az üzletek kb. 99,5%-ban nem biztosított a diszkrét ügyfélkezelés, azaz a PIN kódod bárki kilesheti (pl. biztonsági őr a kamerával?), másrészt az üzlet terminálja és a bank között nem biztosított vonalon fut az adat, ez pedig komoly problémát jelenthet. A Visa és az ECMC ezért nem is engedi a kártyák PIN-kódos használatát (honos bank terminálja kérheti csak el - de ez már a bank hülyesége).

A PIN kód ismeretében tett kártyahasználat pedig az ügyfél saját akaratából saját maga által tett használatnak minősül.

Hát ezért nem biztonságos a PIN kódot használni üzletben. [Megjegyzendő, hogy a PIN nélküli vásárláshoz szükség lenne egy arcképes igazolványra...]

2010. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
így már értem, köszönöm!
2010. ápr. 1. 07:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem írtakkal. Gyakran próbálom poénból kilesni az előttem vásárló PIN-jét és 90%-ban simán sikerül. Kevés az olyan kártyaolvasó, aminek vmi műanyag "fal" van az oldalán, az emberek meg ritkán takarják a kezükkel (pedig kellene). Na most ennyi erővel az tolvaj is le tudja olvasni, aki 2 utcával arréb ellpoja a táskádat és a PIN-nel kiveszi a teljes egyenleged, még mielőtt letilthatnád. Így a bank - mivel nem felelősségteljesen használtad a kódod - nem fogja megtéríteni a károd.
2010. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!