Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elméleti-piaci-reális árfolyam...

Elméleti-piaci-reális árfolyam között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.

A kötvények témakörét tanulva, több jegyzetből való tanulás során már elveszítettem a fonalat. Van különbség a(z)

- elméleti árfolyam

- piaci árfolyam

- reális árfolyam között?


Ha van, akkor mi az?


A könyvekben, jegyzetekben való kutatásom során sokszor találkoztam ugyanazokkal a képletekkel az egyes esetekben, s ebből nekem az jött le, hogy ez a 3 ugyan az. Viszont ha ugyan az, akkor nem értem a gyakorló feladatsorom kérdéseit. :(


Szeretném kérni, hogy valaki tegyen ez ügyben rendet a fejemben.

S nem szeretném, ha valaki ezért lehurrogna (ahogy egyesek szoktak itt másokat), mert még csak most tanulom ezt a témát.


Köszönöm.



#kötvény #elméleti árfolyam #piaci árfolyam #reális árfolyam
2016. febr. 27. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel:

Piaci: a tényleges árfolyam

Reális=elméleti: valamilyen kalkulációval kiszámított árfolyam, aminek "lennie kellene" az árfolyamnak

2016. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nah, akkor nem értem a tanár által kiadott jegyzetet.

Kérdés: Hogyan függ a kötvény elméleti árfolyama a ......

Válasz: kiszámolta az egyes esetekben (diszkont, egyösszegű, egyenletes törlesztés) a piaci árfolyamot. S így látszik a különbség.


Illetve a kiadott jegyzetben:

Kérdés: mennyiért érdemes megvásárolni...?

Válasz: kiszámolta a reális árfolyamot.


Mígy az internetre az oldalára feltöltött jegyzet (ami a nappalisoknak szól) ugyan ezen feladatnál:

Kérdés: mennyiért érdemes megvásárolni...?

Válasz: kiszámolta a piaci árfolyamot.



Akkor én most már nem értek semmit. :(


Köszönöm a válaszokat előre is.

2016. febr. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!