Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet ekkora különbség az MNB...

Lehet ekkora különbség az MNB és a kereskedelmi banki árfolyam között?

Figyelt kérdés

3 éve kötött jelzáloghitel lakásra.

A forintban felvett összeget elosztottam a szerződésben szereplő € összegével.

Legnagyobb meglepetésemre 246 Ft jött ki. Azonban AZNAP (MNB archívum) az € középárfolyama 276 Ft volt.


Ez lehetséges, vagy valami gond van a szerződés körül?


2012. okt. 14. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A szerződésben általában nem a ténylegesen folyósított összeget, hanem annál többet tüntetnek fel.


Ennek oka, hogy a szerződéskötést néhány nappal követi a folyósítás, miután a szerződés be lett adva a Földhivatalhoz, és ennyire felkészülnek az esetleges árfolyamingadozásra.


Természetesen a folyósításkor már csak annyit számolnak fel, amennyit ténylegesen kifizetnek forintban, és csak annyi devizát kell törlesztened. A bank honlapján meg tudod nézni, hogy aznap mennyi volt a számlakonverziós vételi árfolyam a banknál.

2012. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem találtam a honlapjukon :(

KH bank és 2009 június 29 a zálogszerződés dátuma.


De akkor sem értem, hogy miként lehet ennyivel több az euro összege (mint felvett hitelösszeg)? Forintban stimmel, de átváltva euroban kevésbé.


Ha neadjisten a bank archívumában is más van, akkor mi a teendő?

2012. okt. 14. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írta az előző hozzászóló, a Kölcsön és Zálogszerződésben azért van deviza alapú hitelek esetében több beleírva, mint a tényleges hitelösszeg, hogy a folyósítás napján egy esetleges árfolyam növekedés ne okozzon problémát pl egy adásvételnél.


A folyósítás napján kiállított értesítőben volt a ténylegesen kifolyósított hitelösszeg euróban, de szerintem az első éves értesítő levélben is megtalálhatod.

2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


EUR


1

vétel

274,93

közép

276,03

eladás

277,13

MNB

276,36


Aznap a bank ezen árfolyam alapján folyósított. 274,93-mal el kell osztani a folyósított forintösszeget, és a tőketartozás kezdeti értéke annyi kell legyen, amit valamilyen tájékoztatólevélben meg is lehet nézni.

2012. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fenti adatok nem jók, mert nem a szerződés dátuma a lényeg, hanem a folyósítás napja. De a lényeg, hogy ott a link, meg lehet nézni.
2012. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem, 273 volt a folyósítás napján.

Viszont a papír, amit találtam a folyósításról (ahol az ügyvéd a kedvezményezett az ügyvédi letét miatt, tehát egy összegben neki utalták át az X M Ft-ot) és ott kizárólag forintban van megadva az összeg.


A banktól, ha személyesen bemegyek (feltételezve, hogy van még dokumentum, amit esetleg én vesztettem el), milyen papírt kérjek, amin szerepel a folyósítás időpontjában euroban is az összeg?


Jól gondolom, hogy kérésre a bank köteles minden, a hitelhez kapcsolódó dokumentumot kiadni?

Szeretném látni, hogy mennyi volt felvételnél a tőke, illetve mennyi most a tőketartozás.

(Nincs fizetési gond, csak gondolkozunk előtörlesztésen és szeretnék képben lenni mindennel.)

2012. okt. 15. 07:03
 7/7 A kérdező kommentje:
A linket pedig nagyon köszönöm, nem tudom én mit bénáztam, hogy nem találtam meg az oldalukon.
2012. okt. 15. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!