Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2016-ban Magyarországon hol...

2016-ban Magyarországon hol érdemes bankászámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Erstés vagyok de lassan megszüntetem mert az év elején az 5.000Ft számlavezetésidíj túl sok hirtelen. Havi 500-400Ft még elmegy valamennyire. Melyik bank éri meg legjobban? Ami nem fog a közeljövőben kimenni remélhetőleg az országból. Átlagos fizetésnek lenne csak nem milliókat tárolnék rajta. (sajnos)

2016. febr. 29. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
OTP biztos nem fog kimenni az országból :'D én ajánlom, 10 év alatt soha nem volt semmi problémám velük.
2016. febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5.000 ft-os számlavezetési díj? Azt hogy? Nem lehet, hogy a kártyadíjat is most vonták?


Amúgy igen, nekem is OTP-m van - csak nekem 20 év alatt nem volt gondom :-)

OTP Net-számla csomag, ha érkezik rá jövedelem havi 580 ft körül van, és otthonról bankolhatsz, ingyenes utalás, stb.

2016. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem mondom, hogy nem létezik 5000 forintos havidíjú számla, de az már valami prémium+++ dolog, és annak is nagyon ritka. Olyat meg az vesz igénybe, aki pontosan tudja, mi kell neki, nem az, aki Gyakorin kérdezhet a számlacsomagok díjairól. Tehát ez az 5000 forintos díj irreális.


Éves kártyadíjnak sem kevés amúgy, mert én 4000 forintnál sokkal drágább elektronikus kártyát még nem láttam. Dombornyomott meg megint csak azoknak van, akik tudják, mit akarnak. Mindenesetre az 5000 forint éves kártyadíjnak még hihető is.


Az, hogy melyik éri meg a legjobban, sok mindentől függ. Tele van 0 forintos havidíjú számlákkal a piac, ha van viszonylag normális fizetésed (vagy akár minimálbér is elég néhány helyen). Persze ekkor sincs minden ingyen, mert éves kártyadíj gyakorlatilag mindenhol van (kártya nélkül meg nem sok esetben van értelme egy fizetési számlának), utalási díj, egyéb extra szinte díjak mindenhol vannak. Ami még biztosan ingyenes, ha nyilatkozol, az a havi 2 készpénzfelvétel 150 ezerig.


Én pl. az OTP-nél vagyok olyan csomagban, aminek 0 forintos a számlavezetése, évi 2500 a kártyadíj, utalás "csak" 0,6%, korlátlan SMS-t küldenek a forgalomról, ha aktiválom a csomagot 300 forintért. Ehhez minimálbér a feltétel 35 éves kor alatt, afölött 150 ezer forint, szerintem egyik sem teljesíthetetlen.

2016. febr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ersténél normálisak a díjak, azt hiszem van diákszámlacsomagjuk is. Ha pedig megtakarítást akarsz elhelyezni akkor a MÁK-nál (Államkincstár) vegyél állampapírt.
2016. febr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsi valahogy behalucináltam, hogy diák vagy. :D A véleményemet tartom.
2016. febr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 5000 Ft az éves kártyadíj lehet, mert a nem dombornyomott VISA és Mastercard kártyák kerülnek pont ennyibe. A prémium számla 2000 körül van havonta.
2016. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kb sehol. Ha teheted, rakd be a szekrénybe az nem fog ajtónyitási díjat levonni. Egyébként K&H amit úgy ajánlok. :)
2016. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
K&H Trambulin ha diák vagy. Nekem is az volt és korrekt volt. Minden jót!
2016. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!