Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás mellett megbízási...

Főállás mellett megbízási szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg van főállásom, heti 40 órás bejelentéssel természetesen. Az lenne a kérdésem, ha én megbízási szerződéssel honlapokat készítek, kell magam után járulékokat fizetni? Vagy esetleg valami más megoldást kell választanom, esetleg valahogyan számlaképessé kellene válnom?

Előre is köszönöm, ha tudtok nekem ebben tanácsot adni.



2015. aug. 21. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Adószámot kell igényelni a Navtól, azzal vehetsz számlatömböt, azzal tudsz számlázni. Megbízási szerződéssel projekt szerűen készíthetsz honlapokat, de ha állandósul a megrendelésed, akkor már egyéni vállalkozóira kell váltanod.


Előbbinél a bevételből 16% SZJA-t és 27% EHo-t kell fizetned, utóbbinál ha pl. KATA-s vagy akkor főállás mellett havi 25 ezer forint a járulékod. Szerintem amíg nem éri el a havi rendszeres bevételed, ezt a költségszintet, felesleges kiváltani rá az egyéni vállalkozóit. Illetve ha olyan tartós megrendelésed van. Ami havi szintű számlázást igényel, akkor célszerű szem előtt tartani, hogy a havi bevételed lehetőleg azért ettől több legyen.

2015. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. aug. 23. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!