Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkar, ha az egyik...

Mi van akkar, ha az egyik banktól járna vissza pénz a devizahiteles elszámolás miatt, de egy másik banknak viszont milliókkal tartozik az illető?

Figyelt kérdés
A tartozás már végrehajtási szakban van ráadásul. Visszakapja a banktól, vagy a bankok egyeztetnek egymás között és átutalja a másik banknak a tartozás csökkentésére?

2015. ápr. 1. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
visszakapod, majd a bírósági végrehajtó vagy időben zárolja vagy nem
2015. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ébresztő, ne álmodozz, a törvényt olvasd.


Keress egy devizahitelekre szakosodott ügyvédet, vagy végrehajtásügyintézőt.

Végrehajtás megszüntető keresetet indíthatsz bíróságon. "Szerencsére" van több érvénytelenséget okozó hiba a kölcsönszerződésekben. Az a követelés amit a végrehajtó érvényesíteni akar, érvényesen nem jött létre.


Az elszámolási törvény ilyen elcseszett. A bank által tisztességtelenül követelt és általad jóhiszeműen, -erőd felett- befizetett pénzt nem kapod vissza -hiába is kérnéd-, hanem előtörlesztésnek minősül. Mit vártál egy olyan törvénytől, amit az OTP bank ügyvédje Trócsányi írt?


Én idén januárra 1 millió körüli hátralékot halmoztam fel. Amikor telefonon felhívtak azt mondtam, hogy most nem állok olyan jól anyagilag, hogy előtörleszthessek, de az elszámolási törvény értelmében majd meg fogják látni, hogy nem vagyok hátralékban. Így is történt. Most már nem vagyok hátralékban.

2015. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az én kérdésemre válaszoltál. Az én kérdésemben kettő különböző bankról van szó!
2015. ápr. 2. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor, ha az egyik banktól járna vissza pénz a devizahiteles elszámolás miatt, de egy másik banknak viszont milliókkal tartozik az illető?"

A kérdésedből nem derül ki, hogy az egyik banknál letelt-e már a futamidő.

Én azt feltételezem, hogy az egy élő kölcsön, tehát még nincs lezárva, ekkor az egyik banknál előtörlesztettél, a másik banknak adósa maradsz.


"Visszakapja a banktól?"

Ha lezárt kölcsön akkor igen, egyébként nem, mert előtörlesztésre fordítódik.


"a bankok egyeztetnek egymás között és átutalja a másik banknak a tartozás csökkentésére?"

Nem egyeztetnek. Ha pénzt kapsz vissza, azzal szabadon rendelkezel. A bírósági végrehajtó is rendelkezik vele bizonyos korlátok között.

2015. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!