Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank, ahol az ATM...

Van olyan bank, ahol az ATM 100 ezer forintnál nagyobb összeget is kiad egy tranzakcióval?

Figyelt kérdés
Fizetés után kb 120 ezer forint kp-ra lenne szükségem minden hónapban (lakbér, ez-az, mndegy is, hogy mire). Ezt szeretném felvenni egy tranzakcióval, és a másik ingyenes felvételkos pedig a fennmaradó 30at. Raiffeisenes és OTP-s ATM-eket próbáltam eddig, de max 100at adnak ki egyszerre - ha visszateszem a kártyát, kiadja a másik 20at is, a napi limitem tehát rendben, viszont így ugye azonnal elhasználtam a havi 2 ingyenes felvételt. Azt gondoltam, talán nálam van vmi limit, de a bankban azt mondták, semmi ilyesmi, fel kéne tudnom venni 120at is egyszerre. Kicsti utánaolvastam, és azt találtam, hogy az automatáknál is van limit, és ez általában 100 ezer. Tudtok esetleg olyan bankot, ahol egyszerre többet is fel tudok venni?
2016. márc. 1. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Általában a NEM saját ATM-ekből van korlátozva a készpénzfelvétel összege. A saját bankod ATM-e szerintem kiadná a megfelelő összeget. Nyilván ez is bankfüggő, de épp nemrég olvastam, hogy az OTP ATM-ek a saját ügyfeleiknek akár 500 ezret is kiadnak egy tranzakcióban, még más bank ügyfeleinek csak 100 ezret.
2016. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

A K&H és az OTP biztosan kiad 100 eFt-nál többet, az Erste automatájánál és az EURONET automatánál is vettem már fel készpénzt (nem vagyok ügyfelük), ott is működött.

Minden hónapban ennél több készpénzt veszek fel, gond nélkül.

2016. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hmm... Raiffeisenes vagyok, és saját automatából is próbáltam, meg ahogy írtam, OTP-sből is, egyik se adott többet... valamit rosszul csinálok...
2016. márc. 1. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
És hogy szeretnél felvenni többet: odamész és beütöd pl. a 120 ezer ft-ot és helyette csak 100 ezret ad ki?
2016. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem az ATM-mel van baj, hanem a kp. felvételi limited 100e Ft, azt kellene megemelni.
2016. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kiírja, hogy érvénytelen tranzakció/tranzakció elutasítva, nem ad ki pénzt, és nem is von le semmit.

Ma délelőtt voltam emiatt a bankban, azt mondták, ilyen limit náluk nincs (a szerződésben sem találtam ezzel kapcsolatban semmit), csak napi limit, az nálam 300 - és azzal nincs is gondom.

Párom egy harmadik automatánál próbált nagyobb összeget felvenni, ott konkrétan kiírta, hogy 100 a maximum, amit kiad, ezért is gondoltam, hogy az ATM miatt van.

Majd még futok egy kört, hátha csak az ügyintéző nem volt képben.

2016. márc. 1. 18:12
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Én már vettem ki OTP-s automatából egyszerre 150 ezret.

Lehet, hogy az elsőnek van igaza, és csak saját bankéból lehet. (Én is OTP-s vagyok).

2016. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Én idegen ATM-ből is vettem már ki 100 felett. (Erste ATM, de OTP számlám van)

Nem tudom mi lehet a gond, simán működnie kéne.

Limit persze van, mert nem tud korlátlan pénz köteget kiköpni az automata, nem fér ki, az meg nem működik, hogy több adagban adja ki. De nem 100 a limit erre.

2016. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet itt mondogatni, hogy "én már vettem ki", attól még ez nem érvényes minden bank ATM-jére. Konkrétan az OTP-s ATM-ek 100 ezret adnak ki idegen bank ügyfeleinek, ezt nemrég nyilatkozták: [link]


Saját automatának viszont ki kéne adnia a 100 ezer feletti összeget. Főleg, ha az ügyintéző is ezt mondja. Kérdés, hogy az ügyintézőt miért intézed el ennyivel, miért nem teszel panaszt? SAJÁT ATM-jük nem adott ki neked megfelelő mennyiségű pénzt, ezt nekik kell kezelniük.

2016. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta az ügyintéző, lehet, épp nem volt benne annyi kp, erre nem tudtam mit mondani, az eset két héttel korábban történt.
2016. márc. 2. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!