Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 törlesztőrészleg...

Diákhitel 1 törlesztőrészleg meghatározása külföldi munka mellett?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, a törlesztőrészlet meghatározásához a következő van írva (2 év után):


A törlesztőrészlet megállapításához szükséges jövedelmi adatokat a Nemzeti Adó és Vámhivatal szolgáltatja a Diákhitel Központnak.


Nos mivel nem vagyok kapcsolatba az említett szervezettel, ez milyen egyéb úton történik?



2016. márc. 13. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A NAV majd azt közli, hogy nincs bevételed. Ekkor a minimálbér lesz az alap, amiből kiszámolják a kötelező törlesztődet.

De ha van munkád, akkor nem biztos, hogy csak a kötelezőt érdemes törlesztened, mert azzal együtt is nőhet a tartozásod vagy csak nagyon lassan apad.

2016. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ezt most jártam végig, minimálbér alapján szabták meg a törlesztőrészletet, hisz a NAV csak az otthoni jövedelmet látja, az meg ugye nem volt.


De egyébként külföldi munka mellett viszonylag könnyű előtörleszteni és én nagyon ajánlom, mert napi kamatozású hitel, és minimálbéres törlesztőrészlettel nagyon-nagyon lassan fogod tudni kifizetni. Én 1 év alatt összegyűjtöttem annyi pénzt, hogy egy összegben letudtam a hitelemet. Lenullázódott a megtakarításom, de legalább már nem cipelem magammal a diákhitelt, hihetetlenül jó érzés :)

2016. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!