Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 nem-törlesztés...

Diákhitel 1 nem-törlesztés külföldre költözés mellett?

Figyelt kérdés

10 éve vettem fel az első diákhitelt 5 éven át a tanulmányaim fedezésére és mivel azután még letettem nappalin még egy diplomát csak most kell megkezdeni a visszatörlesztést ami 3.3 misire nőtt. Így a kalkulátor szerint30ezres törlesztés mellett kb még 20 évig fizethetném vissza.

Az 5 éves elévülés mellett és most már hogy 2014-től semmiféle felszólítás meg levél nem szakítja meg az elévülést lehet hamarabb letudnám ilyen módon. Van valakinek tapasztalata hogy külföldi bejelentett fizetésből is vonja a nav amit kell? Ház, hitel, ilyesmi nem érint.



2015. márc. 6. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ismerősök akiket megtaláltak a diákhitel tartozás miatt, és inkább fizetik.

Kérdezhetek valamit?

Írtad, hogy 10 éve vetted fel a diákhitelt. Az elmúlt időkben nem változott a lakcímed? Ha változott jelezted a cég felé akiknél felvetted a diákhitelt?

2015. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg fognak találni külföldön is és nincs menekvés. Fizetned kell még a Hold másik oldalán is.
2015. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Majd szépen visszafizeted a nyugati mosogatós melódból. Ne legyél tróger. Én is külföldről törlesztem a diákhitelem. Igaz nekem csak 200k volt összesen.
2015. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Változott, jeleztem. Akkor kellett volna elkezdeni a nemfizetést, így mára kb. le telt volna.

Utolsónak meg köszi a bizalmat de többek között gépészmérnök is vagyok úgyhogy nem aggódom a mosogatás miatt, viszont annak a havi 100 eurónak lenne jobb helye is, mondjuk a szüleimnél. Habár 200-al 8 év alatt lemegy.

2015. márc. 6. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
remek, ha mérnök úr leszel, mit trógerkedsz? Majd visszafizeted a mérnök melódból. Ha neked nem adnának fizetést a munkádért az jó lenne? Mert a dh nem visszafizetése hasonló. Nem teljesen, de hasonló.
2015. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Arra képeztek ki hogy a leghatékonyabban oldjam meg a problémákat, így most is ezt teszem, megvizsgálok minden lehetséges megoldást :)
2015. márc. 6. 20:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a képlet mérnök úr. Fizesd vissza a hitelt. Minél gyorsabban annál jobb. Nincs más alternatíva.
2015. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Szóval változott a lakcímed. Nos akkor lehet mégsem évült el. Tapasztalatból mondom, hogy valamiért a régi címre küldtük a felszólításokat ha az új címen nem veszik át.

Így lehet nem is évült el az ügyed. Ugyanis ha a régi címedre küldték a levelet akkor teljesen mindegy, hogy átvetted vagy sem, a levél elküldéséről dokumentum készül amivel a cég tudja igazolni, hogy ők rendszeresen próbáltak veled kapcsolatba lépni.

HA tudsz érdeklődj utána, mert hiába mész külföldre, a tartozásod akkor is megmarad.

Egyébként nem is értem, hogy jut eszedbe,hogy ne fizesd vissza. 10 évvel ezelőtt azért jól jött, hogy bíztak benned, és kaptál kölcsönt. Nem ajándékba kaptad, hanem csak kölcsönbe. Vissza kéne utalnod ahogy ígérted amikor a szerződést aláírtad.

2015. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szánalmas a viselkedés amit előad. Tanult a pénzből, erre nem akarja visszafizetni. Komolyan mondom én fizetést se adnék az ilyen embereknek pár hónapig.
2015. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Itt megint leîrom, hogy a külföldre költöző emberek közül sokan úgy vélik, mintha más világba csöppennének, ezért a régi adósságok elpárolognak maguktól. Ismerősöktől kapott pénzek esetén fokozottan érvényes.
2015. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!