Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi várható a kilakoltatás után?

Mi várható a kilakoltatás után?

Figyelt kérdés

A történetem egyszerű és aktuális: volt (van) egy házunk, ahol az Anyámmal élek (szüleim elváltak, Anyám alkoholista). Ahhoz, hogy ki tudjuk Apámat a válás után fizetni hugommal együtt, megvettük a házat papíron, svájci frank alapú hitelt vettünk fel. Persze, az árfolyamváltozás és a válság miatt megnövekedett a törlesztőnk (mivel a nevemen van a hitel, én vagyok az adós papíron -akkoriban jó munkahelyem volt), nem tudtam fizetni. Rendesen bejelentett melóhelyem nincsen,semmi nem is lehet a nevemen, mert a bank vinné. (Hugom nem segített törleszteni...) Odáig fajult a dolog, hogy a bank felmondta a szerződést és most várjuk a kilakoltatási moratórium végét. Mi fog a kilakoltatás után történni? Addig ok, hogy a házat elárverezik, de biztosan marad tartozásom...


Ha nincsen bejelentett munkahelyem hogyan hajthatják be a maradék tartozást?

(Kioktató válaszokat nem szeretnék, hanem hasznos tanácsokat, válaszokat!)



2016. márc. 21. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Viszik az ingóságokat is, tévé, bútor, amit találnak. Kb. ennyi. Amit nem tudnak behajtani, azt nem hajtják be, de életed végéig b---tathatnak. Jobb lenne, ha egyezkednél, hátha elengednek valamennyit a tartozásból.
2016. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Semmi nincsen a nevemen, barátaim nevén van mindenem. Mivel Anyám alkoholista, gondolhatod hogyan élünk... Gyakorlatilag nincsen semmink. Alkalmi munkából élek, napi díjas vagyok, barátnak segítek és ő fizet.

Próbáltunk egyezkedni, de nem jutottunk közös nevezőre sajnos.

2016. márc. 21. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már kérdezted ezt, lesz még egy kör ősszel, a bankok előállnak kétféle javaslattal, ott még lehetne egyezkedni. Teljesen őszintének kell lenni velük, mert ha nem, akkor már nem egyezkednek - nem muszáj nekik. Azt még lehet, hogy meg kéne próbálni, hátha elengednek valamit még.

Volt olyan ismerősöm, akitől a ház eladása után 7 millió követeltek, majd 1,5 millióra lement, a végén meg már semmit. Rámenősnek kell lenni, próbálni kell őket meggyőzni.

2016. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Új kérdező vagyok! ;)

Köszönöm a tanácsot! Mindenképpen megpróbálom, de nem vagyok túl optimista az első eset után. Ha nem egyezkednek (mivel nem kötelező, ezt te is leírtad) nem tudom mi lesz.

2016. márc. 21. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérd a végrehajtás felfüggesztését,és bíróságra vidd az ügyet!
2016. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ekkora tartozásnál gondolod felfüggesztik?
2016. márc. 21. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:

De ilyenkor kapsz egy kis türelmi időt, hogy Te keressél rá vevőt, aki nyilván többet fizet, mintha a bank menekülőáron elárverezné.


Mindettől függetlenül, ha ilyen helyzetbe kerülsz, aranyszabály, hogy elébe kell menni a problémának, keresni a lehetőségeket, beszélni a bankkal, önkormányzattal...stb. Az egyetlen,a mire rá lehet faragni, az a sunnyogás.

2016. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem sunnyogok!

Annyiszor próbáltam egyezkedni, de hiába...

2016. márc. 24. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy ajánlották, próbáld Te értékesíteni az ingatlant, hogy legalább piaci áron keljen el, ne bagóért!


Én így vettem egyet, nem csak elidegenítési és terhelési tilalom, milliós banki hitel volt rajta, hanem egyéb tartozások miatt tele volt végrehajtási joggal is.


Az adósnak még maradt is 1,5 milliója azután, hogy mindent kifizettem a fentiekből.


Ez a nem mindegy...

2016. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a tanácsokat!
2016. márc. 25. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!