Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házvásárlás-járulékos költségei?

Házvásárlás-járulékos költségei?

Figyelt kérdés

Nagyjából tudom, hogy mik azok, amik felmerülnek.

Ügyvédi díj, jelzálogbejegyzés, értékbecsüs, illeték.

Ezek mehetnek a hitelből is? Fundamentás hitel, 8 millió összesen a szerződéses összeg, 7 millió a ház, amit meg szeretnék venni. A maradék 1 millióból mehetnek a járulékos költségek? Nekem úgy rémlik, hogy a személyi bankárom pár éve azt mondta igen. Őt nem tudom felhívni,már nem foglalkozik ezzel.


2016. márc. 21. 18:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Másrészt mivel nekem kb 3 millió ft önerő van az LTP-ben, akkor foglalót én nem tudok fizetni, holott elvileg ezt szokás. Ez hogy működik LTP-s fizetés esetén?
2016. márc. 21. 18:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nehéz szülés lesz mindenképpen. A kinézett ház tulajdonosával kell megállapodni, mert az ltp-d nem lehet foglaló. Sajnos gyűjtened kell kp-t, ahhoz hogy bele tudj vágni, mondom miért: kronológiailag a kifizetés úgy történik, hogy foglaló, majd a banki kölcsön és legvégén az ltp. Szerződéskor, kell kifizetni az ügyvédet, valamint a foglalót. A foglalót esetleg meg tudod beszélni a tulajdonossal, hogy tekintsen el tőle, de azt most mondom, hogy 20-ból 1 az aki belemegy, általában olyan környékeken szoktak beleegyezni, ahol nincsenek vevők, így kapva kapnak a lehetőségen, hogy eladják valakinek a házukat. Az illeték megfizetésére kérhetsz haladékot a földhivataltól, illetve részletfizetés, de ha még nem múltál el 35 éves és első ingatlanod, akkor az illeték 50%-át elengedik.
2016. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van. Neked nagy valószínűséggel még olyan LTP-d van, ami szabad felhasználású, mert a 2009.06.01 előtt kötött 8 éves szerződések még ilyenek. Amikor lejár a 8 év megtakarítási időd, felveheted a 3,284M Ft-ot kp-ban és abból fizethetsz mindent, tehát foglalózhatsz, fizethetsz ügyvédet is, stb, de ekkor 4,715 hitelrészre nem vagy jogosult, viszont ez nem olyan nagy gond. Jelenleg ezt a hitelösszeget több bankban is megkaphatod jobb feltételekkel, mint a Fundás lakáskölcsönt, ami 88 hónapos lenne 66E Ft-os havi részlettel. Jelenleg jóval kedvezőbb az a megoldás, ha a hitelt hosszú lejáratú, de legalább 5 éves kamatperiódusú banki hitellel veszed fel, és mellé kötsz pl két új 20.000Ft-os megtakarítást. Ekkor a hitelt kifizetheted 5év alatt kb ugyanekkora havi részlettel, tehát 2 évet nyersz és így több, mint egy 1MFt-tal kisebb lesz az összköltséged.

Ragaszkodhatsz a tisztán Fundás megoldáshoz is, de ekkor lakásvásárlásra csak 7M Ft-ra leszel jogosult, mert a teljes összegre lakáscélt kell igazolni. Nem igaz, hogy költhetsz belőle ügyvédre, egyéb költségre is.

Ez az utóbbi megoldás nálad kissé macerás lesz, mert ekkor a Fundamenta egy összegben utalja a megtakarítást és a hitelt is az eladónak, tehát az eladó hónapokig nem fog kapni egy fillért sem, amiért nem fog lelkesedni és ha nincs pár száz ezer forintod az induló költségekre, akkor azzal is gondban leszel.

Azt javaslom, kérj a Fundától egy új személyi bankárt, beszéld meg vele a lehetőségeidet, de mindenképpen kérd ki banki tanácsadó véleményét is, mert a fent leírtak alapján Neked sokkal kedvezőbb lenne az első megoldás.

Banki ajánlatokat tudok neked küldeni, de a Fundás ügyintézésben nem tudok segíteni.

2016. márc. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kieg az előzőhöz. A 23.15-ös hibás kronológiai sorrendet írt. Mindig a hitelrész az utolsó, ami kimegy lakásvásárláskor az eladónak, kivéve, ha egyösszegű a kifizetés, tehát ha egyszerre utalják a megtakarítással a hitelt.
2016. márc. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szerződés 2008-ban lett kötve, de nem egyből 8 évesre, hanem 4 évesre, majd 2012-ben hosszabbítottam még 4 évet..

Akkor ez most minek minősül, melyik dátumot kell nézni?

2016. márc. 23. 08:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eredeti dátumot kell nézni, de szerződésszám alapján érdeklődj a Fundánál.
2016. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!