Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A TELEKOM-nál mikor szoktak...

A TELEKOM-nál mikor szoktak jutalékot fizetni? És van valahol egy lista, hogy mikor mennyit fizettek?

Figyelt kérdés
És miután jutalékot fizettek, a részvény ára lejjebb szokott menni a következő napon? Ez általános a részvényeknél?

2016. ápr. 7. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A részvényeknél nem jutalék, hanem osztalék van. Itt egy link - a cikkben több kérdésedre is megtalálod a választ.


[link]


De azt kalkuláld bele, hogy az osztalék után adót is kell fizetni+ igen, leesik utána a részvény ára.

2016. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A közgyűlés a jövő héten szavaz az OSZTALÉK-ról, nem jutalék. Igen, levágjá az osztalékszelvényt azon a napon, amikor utoljára osztalékkal vásárolható a papír. Ha nem is fizikailag konkrétan, de az árába beárazzák, esik az árfolyam annyit.


A közgyűlés 12-én lesz, 15 forintos osztalékot fognak javasolni, amit a Deutsche Telekom mint nagytulajdonos valószínűleg meg is szavaz majd, a kisbefektetők meg szintén, mert miért ne?

2016. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
most 12-én? és mikor lehetett venni utoljára? vagy még lehet?
2016. ápr. 8. 09:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért nem olvasod el azt a linket, amit belinkeltem? Csak rá kell kattintani, nem nagy fáradság :-)

nekem picivel nagyobb volt kikeresni :-)

A belinkelt cikkben az is le van írva, hogy meddig lehet venni.

2016. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A tőzsde honlapján lesz közzététel a témában.


[link]



Ki fogják hirdetni, és akkor meg fogod tudni. Még lehet venni osztalékkal. De amúgy mindegy, mert vagy drágábban veszed, és kapsz 15 Ft osztalékot, vagy olcsóbban veszed, és akkor nem kapsz osztalékot.

2016. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

az adózás miatt gondolom nem ekvivalens a kettő mégse


illetve az ár is fokozatosan épül be gondolom

2016. ápr. 8. 10:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha felveszed az osztalékot, kell adót fizetni, de ha nincs nálad az osztalékszelvény a levágás napján, akkor nem kapsz osztalékot.
2016. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mi az az osztalékszelvény? ma már minden elektronikusan megy, nem?
2016. ápr. 8. 16:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el!! Elolvastad már az első válaszban belinkelt cikket?

Abban benne van minden. Ha az osztalékfizetés napján BIRTOKLOD a részvényt, akkor kapsz osztalékot, de adózni kell utána, ha előző nap eladod, akkor nem kapsz semmilyen osztalékot. ENNYI.

2016. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
csak azt kérdeztem, mi az az osztalékszelvény
2016. ápr. 12. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!