Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlanhitel, majd külföldre...

Ingatlanhitel, majd külföldre költözés?

Figyelt kérdés
Rendelkezem megfelelő önrésszel és jövedelemmel, a közeljövőben szeretnék lakást vásárolni hitelre, amit bérbeadnék. Amig teljesen visszafizetem a hitelt, a bank akadályozhat-e abban, hogy külföldre költözzek és minden lakcimemet megszűntessem Magyaroroszágon? Esetleg van-e bármi egyéb bonyodalom ebben a helyzetben?

2016. ápr. 19. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Piaci kamatozású hitelnél nem vizsgálják, hogy Te benne laksz-e az ingatlanban, külföldre is költözhetsz, viszont ilyen esetben érdemes körültekintően bankot választani. A legtöbb hitelnek csak addig kedvező a kamata, ha bizonyos összegű munkabér, vagy jóváírás érkezik a folyószámlára, ahonnan a hitelt törleszted. Ha külföldre mész, a munkabér érkeztetés eleve nem fog menni, és lehet, hogy még a sima külső jóváírás is nehézkesen megy majd, vagy költséges lesz, ezért érdemes olyan bankot, olyan hitelterméket választani, ahol nem így működnek a kedvezmények és akkor is jó marad a kamat, ha már nem érkezik oda a munkabéred.
2016. ápr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lina63 válasza:
Mi két éve olyan ingatlant vettünk ahol a tulajdonosok Kanadában élnek. Megvették a házat éltek itt max fél évet és kimentek, azóta albérletbe volt kiadva még meg nem vettük. Amúgy bank nem akadályozhat, hogy kimenj (legalábbis én úgy tudom)
2016. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!