Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt felmondhatja-e a...

Lakáshitelt felmondhatja-e a bank ha végrehajtást jegyeztek be rá? Folyamatban van a biroságon egy jogtalan követelés megszüntetése. Kinek kell értesitenie a bankot? Biroság vagy a tulakdonos?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemcsakhogy felmondhatja, fel is mondja, amint értesül a végrehajtásról. Ti vagytok a tulajok? Én bemennék a bankba személyesen, és elmondanám, hogy mi a helyzet.. és ilyenkor még talán lehet egyezkedni a bankkal, ha látják rajtatok, hogy jó szándékkal bejelentettétek, hogy mi van. Ha már csak a bíróságtól vagy a Földhivataltól szereznek tudomást a végrehajtásról, akkor semmi jóra ne számítsatok, mert akkor rosszhiszeművé is váltok.
2010. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én tulajdonom. Voltam bent a banknál még a végrehajtás elött, de nem foglakoztak vele. Mondtam hogy biróságra viszem az egészet azzal sem foglakoztak. Már felmondták a hitelt zárolták a családipotléktol kezdve gyermektartást nyugdijat árvaellátást ezek mind a számlámra érkeznek és több mint 1 honapja nem jutok hozzá. Ugy tudom hogy a gyerekek pénzéhez snki nem nyullhat hozzá, mert azzal veszélyeztetik öket. 4 gyerekröl van szo akik gyermeknevelési támogatásra jogosultak. Avállalkozo aki miatt én is és jonéhányan ebben a helyzetben kerültünk 2009 január ota börtönben van. Elözetesben volt és a büntetését tölti már több ügy miatt. Büntetve volt már ugyanezekért a büncselekményért és mégis egy névváltoztatással megoldotta hogy másik vállakozást. Mért terhet tönkre rengeteg családot? Hogy kérheti meg az apját hogy jogutodja legyen? Ugyanis jogutodláson kersztül követelözik?

Mosonmagyaróvár - A gyanú szerint 300 millió forintnyi hitelhez és 50 milliónyi „szocpol" támogatáshoz adott hamis munkáltatói igazolást az a két mosonmagyaróvári vállalkozó, akik így értékesítették az általuk épített lakásokat. A gyanúsítottak ellen egyebek mellett különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett csalás miatt folyik nyomozás.


Hírlevél feliratkozásÉrtesülni szeretnék a napi friss helyi hírekről! E-mailemre levél érkezik, amelyben megerősítem a feliratkozást.



Milyen a legutóbbi hírlevél?



Az egyik pénzintézet feljelentése nyomán indult nyomozás abban az ügyben, aminek a feltételezett elkövetőit a napokban vette őrizetbe a rendőrség, majd a bíróság elrendelte mindkét gyanúsított előzetes letartóztatását. A gyanú szerint a pénzintézet mosonmagyaróvári fiókjában az elmúlt években összesen közel ötven esetben hamis munkáltatói jövedelemigazolással vettek fel hitelt – illetve igényeltek szociálpolitikai kedvezményt – olyanok, akik valójában nem rendelkeztek hivatalos munkaviszonnyal. Mint később kiderült: jelentős hányaduk állandó jövedelem nélkül a törlesztőrészleteket sem tudja fizetni.


Noha a nyomozás már hosszabb ideje tart, most gyűlt össze annyi bizonyíték, hogy a rendőrség a napokban őrizetbe tudta venni azt a mosonmagyaróvári illetőségű férfit és nőt, akik a gyanú szerint kiállították a hamis igazolásokat – tudtuk meg Saly György őrnagytól. A megyei rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztályának alosztályvezetője a Kisalföldnek elmondta: a mosonmagyaróvári H. I. és N. K. E. ellen különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett csalás, jogosulatlan gazdasági előny megszerzése, illetve magánokirat-hamisítás gyanújával folyik nyomozás. A jelenlegi adatok szerint a két gyanúsított cége egyebek mellett ingatlanforgalmazással, hitelközvetítéssel és teljes körű ügyintézéssel is foglalkozott.


Elsősorban az általuk épített lakásokat értékesítették oly módon, hogy saját cégük nevére állítottak ki hamis munkáltatói igazolást a vevőknek.

Emellett több esetben hamis adásvételi szerződéseket készítettek, illetve valótlanul igazolták a szükséges önrész meglétét a lakásvásárláshoz.


A nyomozás jelen állása szerint 43 embernek összesen 46 esetben intéztek hitelt ilyen formában mintegy 300 millió forint értékben, valamint 50 milliónyi szociálpolitikai kedvezményt igényeltek. A hitelek közt egyaránt volt deviza- és forintalapú lakáshitel, illetve szabad felhasználású jelzáloghitel is.


A rendőrség a hitelfelvevők mindegyikét kihallgatta már. Ők elismerték, hogy hamis jövedelemigazolással jutottak a kölcsönhöz. Az érintettek többsége egyébként már nem tudja a megfelelő ütemezésben fizetni a törlesztőrészleteket. A rendőrség vizsgálja az ügy részleteit.

2010. ápr. 7. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, nagyon sokat számít, hogy a bank megkapja-e a részletesebb információkat az ügyféltől, hogy eldönthesse, veszélyt jelent-e számára a végrehajtás.

Nagyon nem mindegy, hogy egyszeri esetről van szó vagy várható, hogy a fizetési nehézségek több ilyen problémát is fognak eredményezni.

Ha jogtalan követelés van, elképzelhető, hogy nem mondja fel, de be kell menni akár tízszer is a bankba, hogy tudomásuk legyen róla. Én emailt is küldenék, hogy maradjon nyoma is a bejelentéseteknek.

Bárhogy is alakul, sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az új infokat már nem olvastam, mert épp írtam.

Ha hitelcsalásról van szó, akkor sajnos szerződésszegés miatt nem lehet megvétózni a felmondást, a banknak ehhez joga van.

Ha letiltják a gyermeknevelési támogatást, akkor postai úton kell kérni a MÁK-tól. A bankszámlára valószínűleg beterhelik a tartozást és nem nézik, milyen pénzt kér oda az ügyfél. Bírósági úton a MÁK-tól nem tudják kérvényezni a letiltást, de a bankszámla egyenlegéből vonhatnak amit akarnak, az ügyfél döntött úgy, hogy oda kéri.

Szerintem mihamarabb kérd kézbe ezt a pénzt.

A bírósági út csak idő és pénz veszteség lesz, aligha lehet ebből jól kijönni.

Mivel a szükséges önerő is el volt csalva, tehát nem létezett, valószínűleg a lakások mostani értéke nem teszi lehetővé, hogy eladással kiegyenlítsd a tartozást.


Egyetlen megoldásként azt tartom elképzelhetőnek, hogy egy családtag, ismerős vegyen fel hitelt egy másik (nagyobb értékű) ingatlanra, és ki kellene fizetni a felmondott hitelt, máskülönben elviszik a lakást. Dehát nem sok ilyen segítőkést ismerős szaladgál napjainkban...


További tanácsokat szívesen adok emailben.

2010. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!