Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt kaphatnék...

Mennyi lakáshitelt kaphatnék az alábbi információk alapján?

Figyelt kérdés

29 éves férfi 5+ év folyamatos munkaviszonnyal (leghosszabb megszakítás is pár hónap csak, az is több, mint 3 éve), határozatlan idejű munkaszerződés nagy multinál felelős pozícióban.

520e bruttó bejelentett munkabér plusz jelentős béren kívüli juttatási csomag (autó, stb...)

Hitelem még sosem volt, NAV tartozásom nincs, KHR listán sosem szerepeltem.


Új házat építtetnék vagy nem túl régit (max. 10 éves) vennék Budapesten.


30 millióba maximalizálnám a ház árát, kp 18-20 millió állna rendelkezésre, tehát 10-12 millió hitel kéne, fedezet pedig a megvásárolandó ingatlan lenne. Lehetőleg 10-15 éves futamidőre.


Élettársam van, de egyáltalán nem szeretném bevonni a hitelbe. Ha nagyon muszáj kezest / adóstársat tudnék bevonni a hitelbe ~800e br.- körüli bérrel, de ez csak a legvégső eset lenne, ha egyedül nem kapnék megfelelő mennyiségű lakáshitelt.



2016. ápr. 24. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben valóban 18 millió áll rendelkezésedre készpénzben önerőként, úgy jó eséllyel megkapnád a 10-12 millió ft-ot ilyen kondíciók mellett.

Hacsak nem talál a bank valami "egyéb" kifogást (hitelkártya, stb)

2016. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam mostanság elég sok banknál elvárás az 50% önerő, úgyhogy azért nagyon túlteljesíteni nem tudom sajnos :(
2016. ápr. 24. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan, törvényesen csak 20% önerő van előírva, mint elvárás.
2016. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A megadott adatok alapján elvi akadálya nincs, hogy egyedül vegyél fel 10-12M Ft hitelt egy 30M Ft értékű budapesti ház vásárlására, mert a jövedelmed is megfelelő és az önerő is. Építésnél talán annyiban lehet nehézséged, hogy Budapesten nagyon drágák a telkek és nem biztos, hogy egy új ház így kijönne telekkel együtt 30M Ft-ból.
2016. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, a környéken amit nézek 10-12M alatt nemigen van vállalható telek. Tehát 18-20 millió maradna az építkezésre, abból azért szvsz egy 100 nm-t ki lehet hozni, ha az ember nem csak kiadja egy alvállalkozónak az építkezést és kimaxolja az 5M forintos ÁFA visszaigénylést.
2016. ápr. 24. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég jók a kilátásaid, de ha konkrétumokat is szeretnél - pl érdekel az is, hogy hol, melyik hiteltípus lenne a legkedvezőbb számodra, milyen költségekkel kell még számolnod, mik az apró betűk - abban is tudok segíteni, ha megkérsz rá:).
2016. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nettó fizetésed fogják beszámítani, az autó és egyéb juttatás nem számít, bónuszok sem, prémiumok sem, de így is bőven jó vagy 10-12 millió forintos hitelre a megadott adatok alapján. Szerintem versenyezni fognak érted a bankok, kérj ajánlatot több helyről.
2016. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!