Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok személyi kölcsönt ha...

Kaphatok személyi kölcsönt ha a férjem bar listán van?

Figyelt kérdés
Egyik régi autója miatt, amihez nekem semmi közöm.
2016. ápr. 26. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvi akadálya nincs, de ne lepődj meg, ha utánanéznek, és mégsem adnak. Főleg, ha a régi hitelt sem rendezte még a férjed.
2016. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem nincs hitel a nevemen csak a lakás hitelben vagyok adóstársa, de nincs elmaradásunk. Csak azt hallottam, hogy nem kaphat ha valakinek a házastársa fent van a khr listán. Vajon akkor sem kaphatok ha a kölcsönhöz nem kell kezes? Kisebb összegről van szó (600.000Ft) Köszi a választ.
2016. ápr. 26. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg adhatnának, mert te nem vagy rossz adós, de nem fognak. Nem hülyék a bankok, tudják, hogy egy cég vagytok, egy háztartás. Miért adnának nektek újabb hitelt, ha családilag egy hiteletek már be van dőlve? Azt az autóhitelt sem tudjátok, vagy ami még rosszabb, nem akarjátok fizetni, akkor mi a garancia arra, hogy az újabb hitelt visszafizetitek? Szerintem nem sok. Fizessétek ki előbb azt az autóhitelt, egy év múlva lekerültök a KHR-ből, és kaphattok hitelt. Ennyi.
2016. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arra az autóra már kifizettük a felvett összeg másfél szeresét 6 év alatt, és még kb. 2M akartak rólunk lehúzni. Igen.. svájci frank alapú hitel volt, és a férjem is benézte anno, ahogy sokan mások is. Akkor azt mondtuk, hogy jó, ennyi volt, kerítettünk egy ügyvédet, írt egy csodás levelet a banknak, azóta csend van, de nyilván a listáról nem került le a férjem.

Nem azok a fajta emberek vagyunk, akik sorban veszik fel a különböző hiteleket felelőtlenül, most is csak egy forint alapú lakáshitelünk van, amit rendesen fizetünk, plusz két dologra áruhitel, ezekkel szintén nem vagyunk elmaradva. Férjem csoportvezető, én alkalmazott vagyok 110.000Ft fizetéssel, nem okozna gondot kifizetni havi 25.000Ft-ot.

Az autóhitellel sem az volt a gond, hogy nem tudtuk fizetni, na de álljon már meg a menet.. 2M kölcsönösszegre 6M visszafizetni?!?! Ez uzsora! És ebből nem kérünk, nem vagyunk hülyék!

Mindegy, a válaszokat köszönöm!

2016. ápr. 26. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, elvileg kaphatsz, már írtam, de ne lepődj meg, ha mégsem kapsz. A bankok pont lesz...ják, miért nem akartad visszafizetni az autóhitelt. A svájci frank alapú hitelt nem forintban kell nézni, hanem svájci frankban. Ha 2008-ban vettél 2 millió forintért CHF-t, az most már 4 millió forintot ér. És még kamata is van, meg a többi költség, ha nem fizeted.
2016. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, benne van a pakliban, hogy nem adnak. De elvileg lehetséges..

Köszi, ennyi nekem elég. :)

2016. ápr. 26. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!