Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes új...

Melyik banknál érdemes új bankkártyát igényelni?

Figyelt kérdés
Most jött el még csak az idő ,hogy munkához kell majd bankszámla szám és mivel még sehol nincs ilyenem így nem tudom eldönteni hol éri meg jobban bankkártyát csináltatni, pár érvet kérnék ha lehet.

2016. ápr. 26. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy nem mindig a legolcsóbbat kell választani... Sokaknál csakis az szempont, hogy minél kevesebből kijöjjön. Én úgy vagyok vele, hogy bár a bankom és a számlacsomagom nem a legolcsóbb, de mivel elégedett vagyok vele, fizetek érte. Nálam ez a CIB Bankot jelenti. Különösebb érveket nem tudok felhozni mellette, egyszerűen meg vagyok vele elégedve.
2016. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Választhatod a legolcsóbbat is, majd lecseréled, ha elégedetlen vagy, vagy változnak az igényeid. Ha 24 év alatti vagy, akkor amúgy OTP Junior csomag, az elég olcsó. 24 év alatt nem nagyon van költségekben és szolgáltatásban versenytársa.


Ha elmúltál 24, akkor már más a helyzet, több bank is jó lehet. A bankráció.hu-n lehet kalkulálni, mit szeretnél.

2016. ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
NEM bankkártyát kell igényelni, hanem számlát kell nyitni. Ahhoz kaphatsz bankkártyát.
2016. ápr. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
otp-t ajánlom, én 15 éves korom óta ott vagyok. 24 éves korig junior számlacsomag, ami a legkedvezőbb, 24-28 éves korig a jump számlacsomag, én most léptem át ebbe, még ez is jóval kedvezőbb, mint a "felnőtt". de ha elmész egy fiókba ezeket mind elmondják majd :)
2016. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a MagNet vagy Gránit Bankot ajánlom, ezek a fejlett, Direct Banking irányt képviselik, nem tartanak fennt millióegy fiókot, hanem szinte mindent lehet náluk online intézni, ezért kényelmesebbek és olcsóbbak. Ugyanúgy OBA védi a náluk levő pénzedet, ha meg nagyobb tartalékot gyűjtesz, úgysem fogod a banknál hagyni.
2016. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az OTP-nél is lehet mindent online intézni. Viszont számlát nyitni a Gránitnál és a Magnetnél is csak személyesen lehet, megszüntetni szitén, magyarán az egy szem fiókot kell felkeresni. Persze a Magnetnél a Bissau-Guineai ügyfél, nem tudom, hogy nyitott számlát. Szimpi a társaság a közösségi bankjával, de azért ezek fura dolgok.
2016. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Viszont számlát nyitni a Gránitnál és a Magnetnél is csak személyesen lehet"


Gránitnál bizonyos feltételek mellett az ügyintéző eljön hozzád.

2016. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de akkor sem kéne, mert megszüntetéskor már nem jönne ki. Nem hiszem ezekben az egyfiókos direkt bankoknak lakossági bankként.
2016. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak tippelem, hogy az átlagmagyar soha életében nem szünteti meg a bankszámláját, mert lusta, hogy átnézze más bankok ajánlatait, vagy neadj isten átböngéssze a saját bankjának a kondíciós listáját.


A bankfiókozás jó dolog, ha az ember időmilliomos, aztán elkezd dolgozni, házasság, gyerek, rengeteg drága időt megspórol egy olyan bankkal ami igyekszik úgy kialakítani a szolgáltatásait, hogy távolról is intézhetőek legyenek.

2016. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Félmilliónál több bankszámla szűnt meg az elmúlt három évben, szóval megszünteti azért minden 20. ember a számláját három évente legalább.

A fiók nem azért kell, hogy ott intézkedj, én sem járok be rendszeresen, de van pár dolog, ami miatt be kell menni. Nekem pl. TBSZ-t hosszabbítani be kellett mennem az OTP-be, másképp nem lehetett a törvény szerint nyilatkozni. Egy közgyűlésre akartam menni egy nyrt-hez, ahhoz részvényesi megfeleltetési igazolást csak személyesen tudtam kérni. Interneten nem lehet ilyet szerezni, mert pecsétes papírt kell vinni (küldeni faxon), közgyűlés előtt maximum 2 nappal, de közgyűlés előtt legfeljebb 5 nappal igényelheted. Vagyis postán nem jönne meg időben, ha interneten igényelnéd...

Szóval vannak dolgok, amikhez kell a fiók még mindig.

2016. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!