Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem fektetnek elég hangsúlyt arra, hogy kellően figyeljék a világ piaci és pénzpiaci változásait? Miért nem reagálnak rugalmasan?

Figyelt kérdés

Itt gondolok például arra a kérdésre, hogy az interneten elérhető és biztonságosabb online befektetési és megtakarítási lehetőségek száma, és elérhetősége szerintem legalábbis nulla.


(Megjegyzem, hogy fontos kérdés az, hogy az ügyfélnek ne kelljen bemenni egy számla vagy fiók megnyitásához a bankba, hanem azt kezdeményezhesse saját maga egy online regisztráció útján. És utalhasson a regisztrácós űrlap kitöltése utan az új befektetésének létrehozáshoz.

Ha ezt a piaci szegmenst az igazi magyar bankok és pénzügyi intézmények nem képesek észrevenni, akkor ezt a magyar hibát a külföldi elemzők és kutatók ki fogják szúrni, és meg fogják fontolni.


[link]



2016. ápr. 30. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

"az interneten elérhető és biztonságosabb online befektetési és megtakarítási lehetőségek száma, és elérhetősége szerintem legalábbis nulla."


Hát ezt nagyon nem értem, mire gondolsz... Nem lehet, hogy csak nem ismered a lehetőségeket, Vannak bróker cégek, vehetsz részvényt, kötvényt, külföldi részvényt online és el is adhatod, 3 nap múlva a számládon a pénz.

De mondok mást: OTP bankszámlám van, mellette értékpapír számlám, akkor veszek Tőkegarantált Befektetési Alapot, amikor csak akarok (meg ha van egy kis pénzem :D) és eladás után a számlámon a pénz, mivel OTP-s befeketési alapot veszek.

Sőőőt! Az OTP-nek még chat szolgáltatása is van - ha elakad az ember, szívesen segítenek. bankfiókban ezer éve nem jártam. Szóval nem értem...


"Megjegyzem, hogy fontos kérdés az, hogy az ügyfélnek ne kelljen bemenni egy számla vagy fiók megnyitásához a bankba"


Na de hát azért egyszer csak be kell menni, a személyed beazonosítása végett. Ha nem így lenne, akkor bárki bármilyen néven nyithatna bankszámlát... az azért elég gáz lenne...

2016. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Na de hát azért egyszer csak be kell menni, a személyed beazonosítása végett. Ha nem így lenne, akkor bárki bármilyen néven nyithatna bankszámlát... az azért elég gáz lenne..."


Pl. Cetelem, Granit bankék eljönnek hozzad.

2016. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:

Sajnos nem elég lemásolni az okmányaimat aznapi dátummal-aláirással és átszkennelni az (online megnyitott és kinyomtatott) szerződéssel, mert:


Kevés a valószinűsége, de ellophatja a lakótársam az irataimat, lemásolhatja, aláirást hamisithat és máris van egy hamis bankszámlája.


Ha erre találsz megoldást, máris beindulhat az online regisztráció!

2016. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!