Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon a világ...

Ha Magyarországon a világ legjobb kormánya lenne, akkor lehetne olyan fejlett mint mondjuk Amerika?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy vajon minden csak a politikán múlik? Hogy, mi a legjobb kormány azon lehetne vitázni. De inkább a kérdésemre érdekelnének a vélemények.

2015. nov. 10. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugye kérdező, neked sincs fogalmad arról, hogy pontosan mit is akartál kérdezni?
2015. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mo 10M lakossaga kb egyenlo North Carolina vagy Michigan lakossagaval

Teljesen mindegy milyen szuperkormany kerulne hatalomra, a gazdasagi teljesitmenyt - ami a fejlodes egyik alapja - egyszeruen nem tudna hozni.

Szoval a valasz : nem, nem lenne olyan fejlett

2015. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból? Pl. vegyük az oktatást vagy egészségügyet.


USA-ban vannak olyan egyetemek mint a Yale, Harvard, Princeton.

A magyar egyetemekkel ellentétben nem a nem túl bőkezű állambácsitól várják a pénzt, hanem a hallgatók egy fél vagyok kicsengetnek hogy odajárhassanak. Ennek következtében több pénz van megfizetni a legjobb oktatókat, kutatni, stb. (A diákok is motiváltabbak szerintem...)


Vagy nézzük az egészségügyet. A világ élvonalában vannak. Viszont ők sem állambácsitól várják a pénzt. Aki nem akar meghalni, az kifizet egy fél vagyont, viszont korszerűbb ellátást is kap mint Magyarországon.


Ha Magyarországon ez így lenne, szerinted hány napig tartana hogy a jó nép elüldözze a kormányt?

2015. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, mert az ország fejeltsége az embereken múlik, hogy mit alkotnak, az USA-ban nem azért fejlett az informatika, mert olyan jó volt Reagan vagy Kennedy kormány, hanem azért, mert ott voltak nekik olyan nagy emberek, mit Steve Jobs vagy Bill Gates,Bill Hewlett, Dave Packard. A legnagyobb cégek se milliókat dolgoztatnak és ma már nem is az USA-ban készül el, ott csak az kutatás/fejlesztés folyik.
2015. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Első de tudom pontosan mit akartam kérdezni, mindenki a kormányokat szidja. De ki szavazza meg őket? AZ emberek azért mennek el mert máshol jobban élnek, én csak azt kérdeztem mi kéne ahhoz hogy mi is olyan fejletek legyünk? Szerintem kevés lenne kormányt váltani.
2015. nov. 10. 22:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha a világ legjobb kormánya lenne itt, akkor közelednénk, de idő kellene, hogy bárkinek a fejlettségét utolérjük.
2015. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Olyan nem lenne, mert más az európai kultúra.

De fejlettebb lehetne, igen.

2015. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, akkor olyan fejlett lenne, mint Svájc.
2015. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy HA????? Van szebb és jobb Vikinél? A világon nincs! Vagy talán mégis?
2015. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" mi kéne ahhoz hogy mi is olyan fejletek legyünk? "

Egyszerű a válasz: termék. Olyan termék kell, amit nagy számba jó áron lehet értékesíteni szerte a világba és nem összeszerelő üzemként, hanem tervezni és fejleszteni kell itt, mert mondjuk egy Audiban, BMW-ben, Apple-ben nem az magát a nyersanyagot fizeted meg, hanem a minőséget. Azt a minőséget amit nem itt szerelnek össze, hanem az cégközpontjában fejlesztenek ki vagy terveznek meg.

2015. nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!