Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet 15 millió forinth...

Hogyan lehet 15 millió forinthoz hozzájutni?

Figyelt kérdés

Lenne egy vállalkozás,megszűnőfélben van, A tulaj kiöregedett,eladó az egész.

2.5 % os hitelt csak 120% bankfedezetre,vagy 150% nem ingatlanfedezetre adnak.

Jelenlegi éves forgalma 20 millió körül van,könnyen lehetne 40 is.



2016. máj. 2. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

15 milliot bizony csakis ingatlanra fogsz kapni. Eves 20 millios forgalom mellett, de akar 40 millios mellett is a 15 milliot (+kamatait) hogyan es foleg mennyi ido alatt tudnad kitermelni?


Szamoljunk kicsit: legyen mondjuk 5 eves hitel, 15 milla. Az evente 3 milla + kamatok. Legyunk joszivuek, a kamatot elhanyagoljuk, a 2.5% eleg keves amugy is. Na, innentol van HAVI 250e forintnyi adossagod, 5 even keresztul, amit a nyeresegbol kell torlesztened. Nem a forgalombol, a nyeresegbol, tudod, mindenfele adok, jarulekok, stb. befizetese utan ami marad), plusz ugye gondolom elni is akarsz valamibol.


Kokemeny uzleti terv nelkul sehol sem fognak szoba allni veled, 15 milla nagyon sok penz am ahhoz, hogy fel even belul eltapsold, 'nem jott be a biznisz' alapon.

2016. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocs,nem eltapsolni szeretném,a rövid kérdés nem erre utalt.

Ingatlanfedezet van,de az mellé kéne egy nettó sokszázezres fizetés,hogy a 15 milliót adják. Jelenleg is van keresetem,ami a megèlhetésre bőven elég,férretenni is lehet,csak nem 15 milliót.

az üzlet kb 20-25% árréssel tudna számolni, Csináltam én üzleti tervet,de finoman közölték,csak akkor adnak,ha van valamim,ami hajnali 2 kor is azonnal ér 15 milliót.

Àllamkötvény, föld,vagy Rózsadombon házikó

2016. máj. 2. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

'Csináltam én üzleti tervet,de finoman közölték,csak akkor adnak,ha van valamim,ami hajnali 2 kor is azonnal ér 15 milliót.'


Es innentol mi a kerdesed? A bank csak akkor fog hitelt adni, ha latja az eselyet hogy vissza is fizeted. Esetedben sajnos valoszinuleg nem latja, azert ker plusz fedezetet, hogy ha megse 'ut be' az uzlet, akkor se kelljen leirnia a 15 milliot vesztesegbe.

2016. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
keress egy uzsorást, ad neked pénzt fedezet nélkül is.
2016. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

évi 20, vagy 40 milliós vállalkozást nem fognak veszni hagyni azért, mert a tulaj kiöregedő félben van. Ez mese habbal. Nincs olyan hülye tulaj, aki több évnyi befektetett munkáját lehúzná a wc-n, mert megöregedett.


Ha megszűnik, akkor ott más sumákság van, amiről te külsős személyként nem tudsz.

2016. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utóbbinak igaza van. De uzsorás ad neked pénzt fizetsz havi 400 ezret ilyen összegnél még vissza nem tudod fizetn ia 15 millió egybe. ennyi. Másnapra nálad a pénz, ha nem birod, akkor kiveszed a pénzt a válalkozásból és visszaadod neki.
2016. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!