Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy amerikai számlámon van...

Egy amerikai számlámon van 10. 000 dollárom, és átszeretném utalni a magyar számlámra. Hogyan kell kivitelezni?

Figyelt kérdés

Az amerikai bank PNC a magyar OTP. Úgy akarom, hogy a lehető kegkevesebbet veszítsek rajta, csak sajnos ezekhez a dolgokhoz nem nagyon értek mivel általában apukám intézi ezeket a dolgokat, de nem akarom, hogy tudja mennyi pénzem van. Ha más mód nincs, kitudok ugrani new yorkba, hogy kivegyem készpénzben.


17 vagyok


2016. máj. 2. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cool story brah... needs more dragons and shit...
2016. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Én nem vitatom hogy van ennyi pénzed a számládon de készülj fel arra hogy sokan fogják írni hogy kamu. Tudod te mennyi a repülőjegy amerikáig? Ahol most nézem ott a legolcsóbb 230 ezer. Csak oda. Retúrban az már 460 ezer.Többe kerül annál mint amennyit buknál az utalásnál. Meg ugye ott van hogy kell szállás is 1 napra legalább mert aznap nem hiszem hogy jön vissza gép. Plussz kaja, pia, taxi mert ugye ki kell menni a reptérre. Ja és kell még vízum is. Azt nem tudom most így mennyi.

Összegezzünk: 460 ezer a repülő+mondjuk 2 alkalom a taxisnak a reptérig az legyen 20 ezer. Eddig 480 ezer ft. Plussz ebéd egy étteremben meg vacsora legyen 20 ezer. Összesen ez a kis kiugrás minimum fél millió. Szerintem gondold meg. Remélem sikerrel jársz és sikerül kevés veszteséggel kijönni az utalásból. Ha véletlen találtál hibát a helyesírásomban akkor bocsánat telefonról írok.

2016. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vízum nekem nem kell, és a pénzt tényleg nem részletezném, honan van. A repülőjegyet pedig úgy eltudom intézni, hogy apumat megkérem hadd menjek vele, mert szívesen visz magával. Csak azt nem tudom, hogy hogy működik ez
2016. máj. 2. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem is kell egy ilyen oldalon. Senkinek semmi köze hozzá. Nem tudom amerikában hogy van de ha a te neveden van a számla szerintem kiveheted. És ha apukád áll mindent akkor úgy lehet hogy jobban megérné. Meg kéne kérdezni a bankot mennyi a nemzetközi utalás. És eldöntheted melyik a jobb.
2016. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy 10.000USD hatar folott be kell jelentened a penzt USA elhagyasakor!
2016. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod nem kell válaszolnod vagy írhatsz privátot is de hogyhogy nem kell vízum? Amerikai állampolgár vagy?
2016. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"de hogyhogy nem kell vízum? "


Magyar utlevellel nem kell vizum, csak ha dolgozni akarsz. Egy barlangban eltel eddig? :D

2016. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó, akkor csak 9 999 dollárt viszek, és akkor nincs probléma, igaz?
2016. máj. 3. 05:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha apadnal sincs kp, akkor nincs.
2016. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el, hogy elotte minimum 24 oraval szolj a PNC-nek, hogy fel akarsz venni ekkora osszeget.

Nem szeretik ha bejelentes nelkul bemesz es kovetelesz ilyen volumenu penzt. Hiaba a te penzed, ha nem akarod, hogy megvarassanak, kihivjak a managert, tokoljenek a papirmunkaval, egyszoval zokkenomentesen es gyorsan akarsz a penzedhez jutni, akkor szolj oda a PNC-nek hogy ki akarsz venni ekkora penzt.


Tovabba, minden alkalommal, amikor a szamlan levo osszeg eleri a 10ezer dollart, a bankok kotelesek azt lejelenteni az IRS-nek es az IRS joggal fogja elvarni toled, hogy a bevetel utan adozz. Most meg fiatal vagy, legyinthetsz ra egyet, de ha kesobb szandekozol az USAba utazni (esetleg itt elni) akkor ezt a szalat el kell varrnod, ugyanis a tax evasion az felony-nak szamit!


A PNC es az OTP kozott nincs kozvetlen kapcsolat, ezert ha bankok kozott akarsz utalni, ezek kozvetito bankokat fognak hasznalni. Nemcsak a PNC, valoszinu az OTP es a kozvetito bank tutti hogy leveszi az o kis reszet. Esetleg kerdezz ra a PNC-nel hogy mennyit szamolnak fel, mert nem mindegy hogy $20 vagy $200...

2016. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!