Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérjünk ügyvédi segítséget?...

Kérjünk ügyvédi segítséget? Szerintetek ennek mi a magyarázata?

Figyelt kérdés

A férjem mèg 2010ben felvett A hitelt az OTPtől. Átadták az OTP Faktoringnak. 2015ben küldtek levelet, hogy a 600.000 Ftos tartozás mist csak 380 ezer ha egyben kifizeti. Kifizette. Aztán küldték, hogy rendezve lett, de keresse fel az önálló bírósági végrehajtót, aki már meg lett bízva (és ezt a megbizasi dijat kellett neki kifizetni) de még nem kezdte el végrehajtani a tartozást. Kifizette a vegrehajtot is.

Erre 3 hónap múlva megint küld egy levelet az OTP Faktoring hogy az EOS Faktor is meg lett bízva, és ez 45ezer forintba kerul. De nem az EOS hajtotta be a pénzt, hanem az OTP faktoringgal allapodott meg es ki lett fizetve.

Akkor ez mar megint micsoda? Muszaj kifizetni?

Bocsanat, ha valami nem vilagos, irok még. Koszi ha tudtok segiteni



2016. máj. 7. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Az én tippem, hogy ez devizahitel volt. Tavaly pedig volt az elszámolás. Ennek során mindenféle kamat- meg árfolyamkülönbözetek visszajártak, így lehetett a 600 ezerből 380 ezres tartozás az OTP Faktoring felé.


Az OTP - mivel a fizetési hajlandóságotok a jelek szerint nem volt valami magas, bár a képesség megvolt, ha 380 kilót ki tudtatok egyben perkálni - tovább passzolta az ügyet egy bírósági végrehajtónak, de lehet, hogy az EOS-nak is. A végrehajtásokat az elszámolás miatt felfüggesztették. Most viszont újraindultak, így megkapjátok a számlákat lassan ezekről is.

2016. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem svájci frank alapú volt.
2016. máj. 8. 13:56
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem devizahitel, hanem egyedi megállapodás alapján mondták ki ezt az összeget.

Hogy mit miért fizettünk, nem fizettünk, nem írtam oda, de nem is ez a lényeg, nem tudom, minek kell személyeskedni.

Nem tippelgetni kéne, ha devizahitel lett volna, valoszinuleg odairtam volna.

A kerdes az hogy kell e a behajto cegnek fizetni vagy nem ha egyszer nem veluk allapodtunk meg.

2016. máj. 8. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Senki sem a behajtóval állapodik meg, amikor hitelt vesz fel, hanem a bankkal.


Csak ha nem tartja be a megállapodást, szokott jönni a behajtó :D

2016. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
"Kedvencem az önérzetes adós!"
2016. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Látom itt senki sem érti a kèrdést...
2016. máj. 8. 22:24
 7/8 anonim válasza:
Álláspontom szerint az EOS-nak nem kell semmit fizetni, egyébként is jogerős bírósági ítélet is van arra, hogy az EOS több esetben nem tudta igazolni a jogosultságát, azaz, hogy jogszerű engedményes lenne. Az is azt támasztja alá, hogy ha engedményezte a tartozást az EOS-ra a Faktor, akkor az EOS-nak kellett volna a végrehajtást megindítania, tehát ő lett volna a jogosult, a Faktoringnak pedig nem járt volna pénz. Ha viszont nem engedélyezte a tartozást, akkor az EOS-nak semmi köze a tartozáshoz.
2016. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azaz érdekes amit elfelejtettem leírni, hogy az OTP Követeléskezelő kuldte a szamlat, hogy ezt még az EOSsal rendezzuk le. De semmi bő információ ezen kívul. Koszonom a valaszt :)
2016. máj. 10. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!